mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Завршна манифестација за успешно спроведен проект

Проектниот тим на Велес Бајкинг ги заврши активностите за спроведување на проектот „ Кампања за создавање на позитивни животни практики,здрави навики и вредности!“ .

       

Како и секоја активност, така и оваа, главни актери на манифестацијата беа децата вклучени во овој проект. 30-на деца од ООУ „Даме Груев“ – Градско, ООУ „Васил Главинов“ – Велес и ООУ Кирил и Методиј – Велес, како и преставници од партнерите на проектот – Општина Велес, Општина Градско и центарот за Вардарски плански регион. Децата комплетно беа носители на  манифестацијата – од модератор до завршни говори и имресии за спроведените активности.

       

Во овој проект беа вклучени преку 100-на деца од трите споменати училишта, беа ангажирани тројца експерти – педагог, психолог, и професор по физичко образование, неколку надворешни соработници со адекватни професии и секако членови на ЗГ Велес Бајкинг како подршка на активносите за возење велосипед. Партнерството со Единиците на Локална Самоуправа – Општина Велес и Општина Градско, Центарот за Вардарски плански регион беа фактор кој даде голем придонес за успешна реализација на овој проект.

Проектот официјално е предвидено да заврши во март 2019 година а траеше 12 месеци.

       

Проектот „ Кампања за создавање на позитивни животни практики,здрави навики и вредности!“ е имплементиран во рамки на проектот „Граѓанските организации во служба на локалната демократија“ спроведен од АЛДА Скопје, Европско движење Македонија и Здружението на финансиски работници  на локалната самоуправа и јавни претпријатија со финансиска поддршка на Европската унија преку ИПА 2 инструментот.

           

Check Also

3-јуни, Светски ден на велосипедот

Светскиот денна велосипедизмот (World Bicycle Day) е прогласен во април 2018 година. Генералното собрание на …