mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

за прв пат во Велес „Училиште за велосипеди на отворено“

Општина Велес во соработка со Здружението на љубители на велосипедизмот “Велес бајкинг” од Велес и ЗГ ” Еко Логик” од Скопје, денес во Младинскиот парк организираа едукативно – интерактивна работилница за младите од Велес, со цел совладување на вештините на управување со велосипед.

       

Работилницата насловена „Училиште за велосипеди на отворено” е дел од активностите кои во рамки на проектот R2M – „Ready to Move” („Подготвени за движење”) се организираат во текот на оваа седмица, а со тоа Општина Велес од 16 до 22 септември ја одбележува Европската недела на мобилност.

Вело Родео настанот беше од отворен карактер и право на учество имаа сите ученици од основните училишта од 4-то до 9-то одделение кои имаа желба да возат велосипед, да ги покажат своите вештини, како и да се забавуваат и едуцираат преку следните игри:
• Вело полигон (баланс, безбедност, сигнализација, контрола, тргнување, забрзување и запирање.
• Еко Не лути се човече (во реална големина),
• Вело Меморија,
• Еко квиз и многу други.

На овој начин, учениците ја пренесоа пораката за придобивките од возење велосипед.

Покрај ученици од градот- домаќин, допатуваа и од ОУ„ Јохан Хајнрих Песталоци“, Скопје; ООУ„Петар Поп Арсов“, Богомила и неговото подрачно училиште во село Извор.

Младинскиот парк беше исполнет со дружба, забава, едукација, смеа и многууу возење велосипед.
Присутните имаа можност да се пријават на акциите на локалните групи за чистење, на штандот „За чисто како дома исто“ – кампања за поддршка на еко-активизмот на Делегацијата на Европската Унија.

       

Check Also

Зошто велосипедот е добро превозно средство за пристојно растојание?

Возењето велосипед во близина помала од 2 метри од друг велосипедист отсекогаш претставувало опасност. Сега, …