mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Втора работна средба за стратешко планирање на Велес Бајкинг

Велес Бајкинг под менторство на Центарот за економски анализи на ден 17.10.2019 ја одржаа втората работна средба за стратешко планирање на Велес Бајкинг во Велес.
Втората работна средба за стратешко планирање имаше за цел да ги идентификува јаките и слабите страни и можностите и предизвиците на Велес Бајкинг преку користење на методот бура на идеи или brainstorming.

Велес Бајкинг има релативно многу јаки страни но малку од нив ги истакнуваме во јавноста односно не се доволно видливи. Постојат голем број на можности кои ни стојат на располагање но можеме да кажеме дека голем број на членовите немаат доволно време да се посветат во организацијата и тоа го издвојуваме како клучна слаба страна, се изјасна Никола Ангелов.

Оваа работна средба за стратешко планирање на Велес Бајкинг е од големо значење и клучен инпот за дефинирање на стратешкиот документ кој дава насока за стратешките определби на организацијата за промовирање на здравиот животен стил и велосипедизмот со цел подобрување и промоција на туризмот во земјата.

Оваа активност е дел од проектот Зајакнати капацитети на локалните грасрут лидери за брз развој на туризмот кој го спроведуваат Велес Бајкинг во партнерство со ЦЕА.
Овој проект е поддржан од „Програмата „Национален ресурсен центар за граѓански организации“ која ја спроведува Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС), Асоцијацијата за демократски иницијативи (АДИ) од Гостивар и Медиа Плус од Штип.“

   

Check Also

3-јуни, Светски ден на велосипедот

Светскиот денна велосипедизмот (World Bicycle Day) е прогласен во април 2018 година. Генералното собрание на …