mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Во Дојран се одржа првиот МКД триатлон за 2021 година

Изминатиот викенд во Дојрна се одржа првиот Триатлон за 2021 година во Македонија. Учество земаа преку 100 учесници кои по правило на Триатлон Федерацијата беа поделени во неколку категории: Сениори/ки Јуниори/ки,Кадети/ки и Мастерс како и две категории за деца.

Во категорија Сениор најдобри беа Александра Танаскоска од Триоги Скопје и Игор Димовски од Софка Скопје.

Димитар Јованоски од клубот “3 Дисциплинс” од Струга, ја освои титулата Апсолутен шампион на Националното првенство

Триатлонот како една од најтешките спортски дисциплни станува се поинтересн како за професионалните спортисти, така и во аматерската конкуренција.

Натпреварот беше во организација на ТФМ и Општина Дојран, а како помагатели беа Агенцијaта за млади и спорт и Македонскиот Олимписки комитет.

Фото: Aleksandar Saveski

Check Also

Полни раце пехари за Extreme bike тим на националниот куп во Костур, Р. Грција.

Со вкупно 77 возачи од сите Балкански земји, но и пошироко, на една од технички …