mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

VII-ма традиционална Бадникова тура до с.Рудник

7-ма година по ред, нашето здружение ја организира оваа пост-новогодишна тура која преставува отворање на сезоната 2020 за организирање на велосипедски тури, било тоа да се мали и локални тури, или пак големи организирани велосипедски настани и outdoor фестивали.

Оваа година од оправдани причини во помал број. Иако јануарско, сонцето ни правеше друштво скоро цел ден и имавме ретко убаво време за овој период на годината. 60-минутното дружење пред црквата св.Илија во с.Рудник го искористивме да го поделиме и Бадниковото лепче. Старо – нов кум за 2021 година ќе ни биде Бране Петровски кој има причина за радосни моменти, како изминатата 2019, така и оваа 2020 година.

До следната 2021 година и 8-мата Бадникова тура, Ви посакуваме успешна година на велосипед, со многу убави тури. Годинава да ни биде успешна, со многу изминати км, многу велосипедски тури, настани, дружења, забави, да не служи здравјето, да не чува Дедо Боже.. и помалку дупнати гуми, бегање од кучиња, змии, смокови… диви свињи, мечки и други падари по патиштана…

Поздрав од дружината на #ВелесБајкинг

            

Check Also

Со ноќна тура Велес Бајкинг го обележа Светскиот ден на велосипедот

Во знак на обележување на Светскиот ден на велосипедизмот #03JuneWorldBicycleDay тимот на @Велес Бајкинг го …