mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Ви ја преставуваме Велосипедската патека „5 извори“ во Ивањич, Хрватска

Патеката е во најголемиот дел асфалтирана и може да се вози и со деца +10г. Вкупна должина на патеката е 25км, со успон 480м, и 267м елевација. Предноста е што патеката е мешана, асфалт и земја, угорнините се кратки и незахтевни, а може да се извози за вкупно 2 часа.

Почетна и крајна точка е засека Černehi односно пред семејна куќа во Ивањич. Во склоп на патеката има и мала станица за поправка на велосипеди (станица за поправка, компресор, алати и др.)

Освен за велосипедизам, патеката е добра и за трчање, пешачење и други активности на отворено.

Напомена: Патеката нема специфични ознаки за велосипедизам

   

http://www.gpsies.com/mapUser.do?username=webgraf

Check Also

Во Турција се отвори најдолгата непрекината велосипедска патека на светот

Турција изгради нова велосипедска патека во јужна Турција која битно ќе влијае во туризмот во …