mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Велосипедска експедиција ги поврза трите Илиндена со велосипед

Четворочлена Македонска експедиција составена од Слободан Трајковски – Касандар, Марио Шаревски, Васко Русевски и Бојан Диковски од 27.07. до 03.08. во чест на трите важни историски настани од македонската историја кои се случиле на 2 август: Битката кај Херонеја во 338 п.н.е., Илинденското востание во 1903 г. и првото заседание на АСНОМ во 1944 г., извозија 7-дневен поход на велосипеди, долг 820 км поврзувајќи ги местата на кои се случиле сите тие настани: Херонеjа, Мечкин Камен кај Крушево и манастирот Св. Прохор Пчињски.

   

Секоја чест за овој подвиг. Ги повикуваме сите пријатели на вакви велосипедски туринг патешествија да го следат овој пример. Возете велосипед, сакајте ја Македонија…

 

   

 

превземено од Facebook порталот Единствена Македонија.

Check Also

3-јуни, Светски ден на велосипедот

Светскиот денна велосипедизмот (World Bicycle Day) е прогласен во април 2018 година. Генералното собрание на …