mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Тројца Велешани за еден ден извозија 216км на релација Велес-Банско

Марјан Гиовски, Живко Ѓорѓиевски и Горан Кариманчев за неполно деноноќие ( 8-9 часа активно возење) ја совладаа релацијата Велес-Банско со вкупна елевација од 3660м, што преставува огромен успех.

    

Според нивно кажување во текот на возењето имале секакви потешкотии, првиот предизвик кај езерото Калиманци, втората потешкотија релацијата Делчево – Граничен премин и секако најголемиот – 28км константа угорнина на релација Симитли-Разлог во Р.Бугарија.

Без разлика на се, тие ја остварија својата намера. Вредно е да се напомене дека Живко Ѓорѓиевски оваа делница ја помина во својата 7-ма деценија на животот ( има „само“ 61 година)

Честитки за овој нивни резултат, очекуваме нови подвизи од нивна страна.

           

Check Also

Зошто велосипедот е добро превозно средство за пристојно растојание?

Возењето велосипед во близина помала од 2 метри од друг велосипедист отсекогаш претставувало опасност. Сега, …