mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Стартуваше кампањата за АЗОТ2017 мтб предизвик

Деновиве започна завршната кампања за овогодинешниот  АЗОТ 2017 мтб предизвик кој ке се одржи на 27-28 мај во регионот на АЗОТ.

Цената на картите за овој настан е 500 FULL пакет и 300 денари основен пакет ( без маичка). Оваа година настаните се прошируваат со планинарење и планинско трчање, со што настанот полека прераснува во outdoor festival.

Настанот ке биде во два дена. Првиот ден е  предвиден за пристигнување, сместување на учесниците, а во вечерните часеви ке има мини концерт со рок бенд. Во текот на денот организаторите најавуваат и други интересни актинвности како проекции на документарни филмови за Богомилите, прошетка по реката Бабуна и сл.

Неделата е  ден за возење, планинско трчање и планинарење. Според однапред предвидената агенда, редоследот е  следен:

ПРОГРАМА

 

27.05.2017 – Сабота

12:00-18:00         Пристигнување на учесниците и сместување на учесниците c.Богомила

13:00     Програма за првиот ден

13:00-18:00 Планинарска прошетка до с. Мокрени.  Должина на патеката – 14км во двата правци.

16:00-19:00         прошетка низ Богомила, можност за посета на спомен куќата на Петар Поп Арсов, црквата Св. СПас, римскиот мост на реката Бабуна и други обележја на овој крај.

19:00-20:30         Проекција на документарни филмови за БОГОМИЛИТЕ (два филма)

20:00-20:55         DJ Set

21:00-21:55         DJ Set  –

22:00-23:45         настап на EPIDEMY – НЕГОТИНО (Рок бенд)

23:45     Прекинување на сите активности, одмор за сите велосипедисти и останати присутни во кампот

( Во текот на денот ке биде отворена спомен-куќата на Петар Поп Арсов, родум од Богомила, црквата св. Спас која е на 500м над училиштето, како и можност за посета на неколку останати интересни локации како во Богомила,така и во околните села)

 

28.05.2017 – Недела

08:00-09:00         пристигнување и регистрација на учесниците (потпишување на изјава) c.Богомила

08:00     Старт на учесниците  во планинско трчање

09:00     Старт на учесниците  во планинарење

09:15     Старт на турата                – голем маратон

09:45     Старт на турата                – мал маратон

12:30–14:00        пауза во пл. Дом Чеплес , разговор до домаќините  на ПД „Чеплес“

15:00-16:00         втора пауза во с. Папрадиште , можност за посета на црквата „Св. Петар и Павле“, месноста „Марково стопало“ и други активности…

16:00-18:00         крај на турата, топол оброк во кругот на училиштето                c.Богомила

16:30-17:30         Наградна Игра за учесниците со приложен купон  од  купените карти

17:30-18:00         Доделување на благодарници за учество на настанот

19:00     Официјален Крај на настанот

Во текот на целиот  ден во камп базата ќе има забавна програма со DJ.

Продажбата на картите за настанот, како и целокупната програма, на следниот линк

http://azot.velesbiking.mk/

 

Check Also

Подготовки за АЗОТ мтб предизвик 2020- прва обиколка на терен на членовите на Велес Бајкинг

Припремите за 6-от по ред outdoor festival „АЗОТ мтб предизвик 2020“ започнаа со испитување за …