mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Патуваме низ Македонија: „Шопска“ тура во јануари

Долго планирана тура, која сепак, подобро е да се вози во лето.

     

Јануари 2018, редовен план за локална тура на Велес Бајкинг. Договор има, ќе се вози низ Овчеполието. Од Чалошево, преку Отовица низ мек off road кој нема тешки предели – напротив лесна патека во должина од 3-4 км до интересни спустови и различни погледи на Велешкото езеро.Продолжуваме Кумарино, Мамутчево до Иванковци. Тука мала пауза па продолжуваме кон класичен off road. Снегче држи пределов, иако по кажување на мештаните врнело пред 20-на дена. Денот на сонце топол, убав.. под сенка ладно камен.

       

  Над Иванковци раскрсница. Едниот пат убав, широк и сув. Другиот каллив. По преглед на GPS тргнуваме кон Милино по тој калливиот. Е тука беа сите големи проблеми. Веднаш на старт влеговме во таков кал (пластелин подобро кажано) што едвај се извлековме. Ама не сите. еден од членовите мораше да го прекине возењето поради поголем проблем со надворешната гума. А сиот проблем беше за 400-500 метри, надоле патот-убавина. Да знаевме дека така ке  биде, ке ги носевме на рамо точаците. Натаму нов проблем, Даре го свитка бандажот ко Раштански пат, ама си имаме мајстори во групата па по деталната експертиза бандажот се врати у првобитна положба, дури и поправ беше од почетниот.

  По ова спуштањето до Лозово преку Милино беше „милино“ . Лозово договоривме дека немаме време за возење преку Дурфулија, па по 20-минутна пауза тргнавме назад по асфалтниот пат Штип-Велес. Да беше поголем денот можеби и ке го извозевме, вака овој дел го оставаме за некоја наредна „Шопска бајкерска авантура“ …..

       

bikingveles  ВелесБајкинг  Азот2018МтбПредизвик  Велес Бајкинг

Check Also

7-от outdoor festival #АЗОТ2021мтбПредизвик е презакажан за 11-12 септември

Поради актуелните забрани за движење низ шуми, Организаторот на настанот #ВелесБајкинг реши да го помести …