mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Серија нови знаци прилагодени на новите сообраќајни услови во Германија

Повеќето од новите знаци се наменети за велосипедисти и им се суди да се заштитат во сообраќајот

Во Германија се воспоставуваат нови сообраќајни регулативи кои се многу построги од порано (оригинал линк од постот ОВДЕ), а со нив доаѓаат и патокази кои водат сметка за новите сообраќајни трендови.

Повеќето од новите знаци се однесуваат на велосипедисти и тие се обидуваат да се заштитат во сообраќајот

Забрането е престигнување велосипеди и мотоцикли

Автопати за велосипедисти

Право зелено светло на семафорот што се однесува само на велосипедистите

Паркинг зони за „товарни“ велосипеди

Новите знаци ќе им овозможат на возилата со повеќе луѓе да користат сообраќајни ленти за јавен превоз и специјални паркинзи, а во исто време ќе му се даде и посебен белег…

Превземено од ТУКА

Check Also

Дебитантот Simon Andreassen победник на првата трка XCO cross-country World Cup – Nove Mesto , Czech Republic

Во елитната категорија Данецот Simon Andreassen направиголемо изненадување и победи на првата трка која беше организирана …