mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Schwalbe ADDIX гуми за 2017 година

Од фабриката Schwalbe за 2017  година најавуваат 4 нови видови на гуми – Magic Mary, Hand Dampf, Rock Razor, Nobby Nic i Racing Ralpha.

Нема многу податоци како и со која мешавина се правени гумите, што секако, е нормално за овие производители. На располагање се четирите гореспоменати видови на гуми за различни терени и стилови на возење. Карактеристичен знак на распознавање на гумите ке биде бојата на линијата на средина на гумата. Значи, четири гуми, четири различни бои на линии.

Speed = црвена боја
Speedgrip = плава боја
Soft = портокалова боја
Ultra Soft = лилјакова боја

        

Карактеристика на овие гуми ке биде нивниот век на траење. Од произведувачите е најавен продолжен век на траење, како и намален отпорна триење посебно на гумите наменети за xc натпреварувања.

Најважното- цената на чинење, сепак сеуште се држи во јавност, но со оглед на квалитетот се претпоставува дека нема да бидат пониски од 35 US$.

Check Also

Дебитантот Simon Andreassen победник на првата трка XCO cross-country World Cup – Nove Mesto , Czech Republic

Во елитната категорија Данецот Simon Andreassen направиголемо изненадување и победи на првата трка која беше организирана …