mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Првиот UCI World Champions за E-Mountain bike ќе се одржи во Mont-Saint-Anne, Канада

Првите UCI Светски шампиони за Е-планински велосипеди (Е-MTB) ќе бидат крунисани оваа година за време на Светското првенство за планински велосипеди во 2019 година

Е-MTB трките ќе се одржат на 28-ми август, на денот на отворањето на натпреварот во Монт-Сен-Ана, Канада. Натпреварите ќе се одржат веднаш по  Крос-кантри Тимот Релеј кој традиционално го отвара најголемиот UCI настан во годината.

Union Cycliste Internationale (UCI) минатата година објави дека Е-MTB беше интегриран во UCI правилата. Новиот формат ќе се применува првпат оваа година, заедно со cross-country Olympic (XCO) и downhill (DHI).

Организаторот предвидел да има две трки во програмата: Men Elite и Women Elite. Трките се отворени за спортисти на возраст од 19 и повеќе години кои се регистрирани и избрани од нивната Национална федерација.

Според правилата на UCI, Е-MTB е велосипед управуван од два извори на енергија: човечка сила на педалата и електричен мотор. Моторот мора да обезбедува помош само додека возачот седи, освен за помош при стартување кога брзина не надминува 6km / h е дозволена. Моторот на моторот мора да произведе максимум 250 вати, не повеќе од 25 км / ч. Дополнителни батерии не може да се носат за време на натпреварот.

Како и во XCO трките, тркачите може да добијат помош во храна / техничка помош, но промените на Е-MTB и батеријата не се дозволени.

Check Also

Дебитантот Simon Andreassen победник на првата трка XCO cross-country World Cup – Nove Mesto , Czech Republic

Во елитната категорија Данецот Simon Andreassen направиголемо изненадување и победи на првата трка која беше организирана …