mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Прва работна средба за стратешко планирање на Велес Бајкинг

Велес Бајкинг под менторство на Центарот за економски анализи а ден 03.09.2019 ја одржаа втората работна средба за стратешко планирање на Велес Бајкинг во Велес.
Првата работна средба за стратешко планирање имаше за цел да се идентификуваат мисијата, визијата и стратешките цели и определби на работењето на Велес Бајкинг.

Нашата мисија опфаќа неколку сегменти на кои се фокусираме и сакаме да придонесеме. Промовираме здрав животен стил најчесто со хуманитарен и еко карактер преку велосипедизмот и запознавање на природните убавини во земјата меѓу другото. Нашиот следен велосипедски настан 6та МТБ тура – Питијада Велес 2019 покрај дружењето и возењето велосипед има за цел да собере средства за купување на садници за пошумување на изгорените предели во околината на Велес откако ги опфати пожар. – Зоран Јаневски

Оваа работна средба за стратешко планирање на Велес Бајкинг е од големо значење и клучен инпут за дефинирање на стратешкиот документ кој дава насока за дефинирање на мисијата и визијата на постоењето на Велес Бајкинг и стратешките определби на организацијата за промовирање на здравиот животен стил и велосипедизмот а со цел подобрување и промоција на туризмот во земјата.

Оваа активност е дел од проектот Зајакнати капацитети на локалните грасрут лидери за брз развој на туризмот кој го спроведуваат Велес Бајкинг во партнерство со ЦЕА.
Овој проект е поддржан од „Програмата „Национален ресурсен центар за граѓански организации“ која ја спроведува Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС), Асоцијацијата за демократски иницијативи (АДИ) од Гостивар и Медиа Плус од Штип.“

Check Also

3-јуни, Светски ден на велосипедот

Светскиот денна велосипедизмот (World Bicycle Day) е прогласен во април 2018 година. Генералното собрание на …