mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Прва посета на Богомила за оваа 2018 година

Во очекување на 4-от настан #АЗОТ2018мтбПредизвик, изминатиов викенд го посетивме с.Богомила.

                     

   На 90-на дена до #АЗОТ2018мтбПредизвик , припремите полека си добиваат на динамика и интензитет.

   Првата посета на Богомила ја одредивме како една локална вело-тура, возење точак до Богомила и назад. По пат, посета и разгледување на преубавиот крај на АЗОТ-от. Искачувањето на  5км од „долги рид“,  пауза кај рибникот Оморани и нормално сликање на мовчето, преубавото Теово и пауза кај јаворот од 15-ти век. Така, се до крајната цел – Богомила.

   Прв таргет ни беше средбата со месното население. Подобро место од таква средба од „коперацијата кај Борис Трајковски“ – нема, па затоа правец- таму. Малку одмор од 45-те километри поминати на точак, и муабет со затекнатите гости таму. Плус, неделно, празник Прочка. Си побаравме прошка, нели сме помали, а и таков е адетот. Искрено, и самите Богомилчани, за разлика од другите години, оваа година со нетрпение го очекуваат настанот best swiss replica watches. Велат, лани беше преполно и од велосипедисти, а богами и од останати гости. Верувам дека и оваа година ке  биде исто, дури и подобро.

        

Ќе има повеќе вакви средби, полека „се селиме“ во Богомила. Ке биде убаво во последната недела од мај, во тоа сме сигурни.

Кој е заинтересиран, нека ги следи нашите објави и слики. До почетокот на #АЗОТ2018мтбПредизвик ќе ги има премногу..

#АЗОТ2018мтбПредизвик

#Azot2018MtbChallenge

#bikingveles

Check Also

Подготовки за АЗОТ мтб предизвик 2020- прва обиколка на терен на членовите на Велес Бајкинг

Припремите за 6-от по ред outdoor festival „АЗОТ мтб предизвик 2020“ започнаа со испитување за …