mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Прв bikesharing преку две граници во Европа: Со велосипед меѓу Словачка и Унгарија

Граѓаните и туристите на градовите Štúrovo во Словачка и Ostrihom во Унгарија можат да изнајмат велосипеди и да ги користат во двата града.

Овие два града го започнаа првиот систем за изнајмување велосипеди што ја преминува границата во Европа. Новиот тип на јавен велосипедска услуга на границата со Словачка и Унгарија ќе придонесе за подобра поврзаност на двата гранични града и за подобрување на нивната заедничка социјална врска, е изјавата на градоначалникот на Štúrovo Eugen Szabó.

Изградени се 14 bikesharing станици каде може да се изнајмуваат велосипеди, шест на Словачка и осум во Унгарија. Луѓето и туристите можат да изнајмат 60 класични велосипеди и 45 електрични велосипеди. Луѓето можат да изнајмат велосипед од која било станица во Štúrovo во Словачка и Ostrihom во Унгарија и да го вратат во која и да е станица.

Во Štúrovo, bikesharing станиците се наоѓаат во близина на железничката станица, каде што дополнително може да се користи и опцијата за железнчки транспорт.

Во меѓувреме, кај нас сеуште се бориме да собереме неколку петиции и да си ја оствариме нашата борба – да имаме слободно право да ги транспортираме нашите велосипеди со воз. Замислете!!!

Превземен линк од ТУКА

Check Also

Дебитантот Simon Andreassen победник на првата трка XCO cross-country World Cup – Nove Mesto , Czech Republic

Во елитната категорија Данецот Simon Andreassen направиголемо изненадување и победи на првата трка која беше организирана …