mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Промоција на велосипедската тура Брајчино во Ресен

Велосипедот е ваша пасија? Сакате авантура?

Новата велосипедска патека Брајчино во Ресен нуди можност за запознавање со природните убавини низ Преспанскиот регион.
На ден 28.09.2019 и 29.09.2019 година се одржа Промоција на новата велосипедска патека Брајчино во Ресен. Промоцијата на велосипедската тура Брајчино траеше два дена и опфати содржини како кампување, посета со чамци до островот Голем Град, велосипедска планинска тура низ природните убавини во Преспанскиот регион, забава и дегустација на традиционална храна и мини саем за промоција на преспанските производи.

Велосипедската патека е обележана со дрвени патокази и нејзината вкупна должина е 30 километри. На патеката се совладува висинска разлика од 300 метри и се вбројува во категорија средно лесна патека погодна и за почетници. 10 км од патеката е асфалтен пат и 20 км офроад пат. Патеката е целосно маркирана и достапна за сите туристи и љубители на велосипедизмот.

На следните линкови ќе најдете опис на велосипедската патека и агенда за одржаниот настан.
Повеќе информации за патеката ќе најдете преку мобилната апликација QR Code Reader и потоа преку апликацијата Bikemap – Your Cycling Map & GPS Navigation со скенирање на следниот код:

 

Во рамки на проектот: Рурален туризам – Можност за одржлив развој на заедницата, имплементиран од ЗО Благој А. Котларовски во рамките на Регионалната програма за локална демократија во Западен Балкан – ReLOaD која е финансирана од Европската унија (ЕУ), а ја спроведува Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП).
Соработник и поддржувач – Центар за економски анализи.
Маркирање, Логистичка и организациска поддршка – Велес Бајкинг.

Check Also

Зошто велосипедот е добро превозно средство за пристојно растојание?

Возењето велосипед во близина помала од 2 метри од друг велосипедист отсекогаш претставувало опасност. Сега, …