mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Продолжува инцијативата за укинување на забраната за превоз на велосипеди во воз

Во изминативе денови беше покрената инцијатива за укинување на забраната за превоз на велосипеди во воз. Иако доста ветувачки во првите денови каде се потпишаа 710 лица, сепак планот за оваа инцијатива беше да собереме преку 1.000 потписи и со овие потписи да поднесеме писмено барање до надлежните органи ( Македонски Железници) за средба на која ке се разгледуваат можностите за превоз на велосипеди со воз.

Според веќе пристигнатите потписи, сугестии и предлози ќе се формира заедничко барање со кое се надеваме дека ќе успееме во оваа иницијатива и конечно веќе со првите пролетни денови секој велосипедист СЛОБОДНОќе може да се превезува со својот велосипед до саканата дестинација.

Ве охрабруваме да продолжите да ја ширите оваа иницијатива и да поканувате ваши пријатели за потпишување на иницијативата. Доколку сеуште ја немате пополнето иницијативата, повелете ЛИНК

Со надеж дека ќе успееме!!

Check Also

Зошто велосипедот е добро превозно средство за пристојно растојание?

Возењето велосипед во близина помала од 2 метри од друг велосипедист отсекогаш претставувало опасност. Сега, …