mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Прекрасно искуство во природа за младите и идни велосипедисти

Во рамките на проектот Кампања за создавање на позитивни животни практики, здрави навики и вредности!“ каде носител е ЗГ Велес Бајкинг, изминатиот викенд 30-на деца на возраст од 8-12 години имаа несекојдневно позитивно искуство – возеа велосипед надвор од урбаните средини. Целта на овој проект е преку игра на отворено и практикување на стари игри да ги дефокусираме и оддалечиме најмладите од современите технолошки уреди (телевизија,компјутери,мобилни и сл) кои се премногу присутни во животот на најмладите, како и подигање на свеста и создавање на здрави навики и вредности кај децата и возрасните

       

Покрај децата, 30-на млади на возраст од 18-28 години исто така земаа активно учество во овој проект, а дополнително се приклучија и на големиот велосипедски настан „АЗОТ 2018 мтб Предизвик“ кој исто така беше во организација на ЗГ Велес Бајкинг на кој учествуваа преку 300 велосипедисти од цела Македонија.

Додека младите се дружеа со останатите велосипедисти учесници на еден од најголемите велосипедски настани во Македонија, најмладите возеа велосипед на релација с.Богомила – с.Нежилово – с.Богомила на растојание од 16км, а потоа во дворот на ОУ „Петар Поп Арсов“- Богомила продолжија со другарувањето и возењето.

Забавата траеше до 17:00 , а дечињата изморени, но весели, се упатија кон Велес, нестрпливи да им го раскажат своето несекојдневно искуство на остaнатите свои врсници.

Проектот „Кампања за создавање на позитивни животни практики,здрави навики и вредности!““ е имплементиран во рамки на проектот „Граѓанските организации во служба на локалната демократија“ спроведен од АЛДА Скопје, Европско движење Македонија и Здружението на финансиски работници  на локалната самоуправа и јавни претпријатија со финансиска поддршка на Европската унија преку ИПА 2 инструментот.

 

   

 

Check Also

Со ноќна тура Велес Бајкинг го обележа Светскиот ден на велосипедот

Во знак на обележување на Светскиот ден на велосипедизмот #03JuneWorldBicycleDay тимот на @Велес Бајкинг го …