mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Поставени Табли и столбови за маркација на нова велосипедска тура во регионот на Велешко езеро

   

Изминатиов викенд ЗГ Велес Бајкинг постави две табли и 10-на дрвени столбови со што се изврши маркација на новата велосипедска  „Вардарска Вело-Винска тура“. Поставените  табли и столбови ке го олеснат движењето на учесниците на овие тури. Наскоро се очекува и промоција на турата која преставува комбинација на Вински туризам и велосипедизам, односно на секој заинтересиран учесник ќе му биде презентирано т.н.р. „мини обука за пиење вино“. Оваа тура ќе ги опфати двете винарии кои гравитираат во околината на Велешко езеро – винарија Шато Сопот и Тристо винарија. Во двете винарии ке има презентација и дегустација на нивните вина. Исто така, предвидено е и „Македонска закуска“ со традиционална Македонска трпеза,  и посета на манастирот св. Атанас во село Виничани. На крај, учесниците ке се одморат покрај Велешко езеро во хотел Романтик.

   

Првата пред промоција на оваа интересна тура ќе  биде  на престојниот саемот за традиционална македонска храна и активен туризам кој ќе се одржи во Ramstore Mall  – Скопје на ден 24-25 февруари ( петок-сабота)

За сите посетители на овој настан организаторот и учесниците со совите штандови приредуваат интересна програма и пријатни изненадувања.

Check Also

3-јуни, Светски ден на велосипедот

Светскиот денна велосипедизмот (World Bicycle Day) е прогласен во април 2018 година. Генералното собрание на …