mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Поставени нови велосипедски станици во Велес

На пет локации во градот денес беа поставени нови велосипедски станици (држачи за велосипеди).

Со оглед на зачестената употреба на велосипедот како алтернативно превозно средство, Општина Велес ја препозна потребата од зголемување на капацитетите за паркирање на велосипеди, но и за изградба на велосипедски патеки, со што ќе им излезе во пресрет на велосипедистите.

Во рамки на Европската недела на мобилност 2020, ЈКП „Дервен” ги направи, а со помош на членовите на #ВелесБајкинг новите држачи за велосипеди денес беа поставени на следните локации:

  1. Плоштад Сармаале (близу зградата на Централен Регистар);
  2. На платото пред НУЦК Театар „Јордан Хаџи Константинов – Џинот”;
  3. Фонтаната „Авона”;
  4. Во кругот на ССОУ „Коле Неделковски” и
  5. Општина Велес (административна зграда).

Во следниве денови, ќе се постават повеќе велосипедски станици на уште седум локации низ централното градско подрачје.

Поставувањето на велосипедските станици овозможува подобрување на велосипедската инфраструктура и условите за користење на велосипед, со цел поттикнување што поголем број граѓани, особено младите, да го користат велосипедот како основно превозно средство.

Check Also

8-мата по ред рекреативна велосипедска тура во околината на Велес ќе се одржи на 24-ти октомври

Настанот ќе се одржи на ден 24.10.2021 година а домаќин на настанот е познатата Велешка …