mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Поставени две нови инфо табли со мапи за планински велосипедизам во регионот на АЗОТ

Изминатиот викенд во регионот на АЗОТ беа поставени две нови инфо табли со модерни мапи за велосипедски и планинарски патеки во овој регион.

Со ова бројот на вакви табли порасна на пет, а се поставени на видливи места кои ќе овозможат визуелно проследување на велосипедската патеки во овој регион со вкупна должина од 53,5 км. Покрај овие табли, во наредниот период ќе се постават и 20-на дрвени столбови со јасни видливи знаци кои ќе им помагаат на сите велосипедисти и планинари во природата. Со оваа акција бројот на поставени дрвени столбови ке порасне на 60-на и преку 100 други визуелни знаци.

   

Сите овие знаци за движење низ отворен простор се  поставуваат во пресрет на одржувањето на 5-от по ред Outdoor Festival АЗОТ 2019 мтб предизвик кој ќе се одржи на 25-26 мај со централно место во с.Богомила. За времетраењето на настанот се очекува во Богомила и околните населени места да учествуваат преку 400 велосипедисти, планинари и дополнително преку 1000 останати посетители.

Поставувањето на инфо таблите, столбовите и визуелните знаци се во склоп на проектот „Обележување на патеки за планински велосипедизам“ финансиран од Амбасада на Република Словачка во Скопје, а е спроведен од здружението на граѓани за планински велосипедизам ВЕЛЕС БАЈКИНГ од Велес

Сите информации за 5-th Outdoor Festival АЗОТ 2019 мтб Предизвик можете да ги најдете на нашиот веб портал www.velesbiking.mk  и на Facebook профил https://www.facebook.com/velesmountbiking/

       

Check Also

Подготовки за АЗОТ мтб предизвик 2020- прва обиколка на терен на членовите на Велес Бајкинг

Припремите за 6-от по ред outdoor festival „АЗОТ мтб предизвик 2020“ започнаа со испитување за …