mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Патуваме низ Македонија: Тиквешко езеро tour

Тура од „оние“ преку 100-ка, тура која и покрај најавата за дождлив ден, сепак, ја извозиме во навидум тмурно, но за нас бајкерите, еден преубав ден исполнет  во некоклу саати возење, посета на Тиквешкото езеро, градот Кавадарци и секако одличните домаќини @ТиквешкиТочакџии..

   

Тргнување од кај „јаворот“…6-член екипаж тргнавме кон Тиквешко езеро, знаејќи дека враќањето ке ни биде во темно. Првичниот план беше да одиме низ „Гоцевата шума“, но на старт утврдивме дека временски е невозможно, па затоа решивме по најкраткиот пат, преку „ Сексимаер-Дрекслермаер“..   12:30 стасавме во Кaвадарци каде не пречека екипата од Tиквешки Точакџии и прецедникот Живко. Натаму заедно, по нивна траса. Преку ВВ Тиквеш, преку с.Брушани, на релација од 12-13км поминувајќи преку преубави предели и поглeди на Тиквешко езеро, стигнавме до Вила Тиквеш каде љубезниот домаќин Пане не пречека со чајче, и Кавадаречки mаџун.. Малку дружба, малку емоции и раскази и искуства од возење..Слика за крај и тргнуваме. За назад имаме  некаде 50-52км.

   

Одиме преку Возарци преку регионалниот пат Прилеп-Велес. Пуза во Градско и неизбежна коперација и по еден ДАБ..  од Градско – темнина, но сепак, за среќа немаше никакви проблеми.

Вкупната дестинација беше во 105,6 км. Целиот тим од 6 члена без никакви проблеми го поминавме овој пат, вклучувајки го и нвиот член наш – Даре, кој само втор пат е на велосипед, а веке ја помина својата прва 100-ка…

 

Check Also

3-јуни, Светски ден на велосипедот

Светскиот денна велосипедизмот (World Bicycle Day) е прогласен во април 2018 година. Генералното собрание на …