mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Планински маратон „Плачковица 2016“

Тродневниот отворен настан во организација на Outdoor Adventure Macedonia која оваа година не беше од натпреварувачки карактер, се одржа минатиов викенд под падините на Плачковица….

img_20161015_094436   img_20161015_101634   img_20161015_110930

Во тродневната програма од страна на организаторот, се  извозија неколку патеки во вториот и третиот ден. Стартот на сите тури беше во „Габарски дом Цока“ во 9:30 двата дена. Прекрасните  убавини на Плачковица за поголем дел од учесниците  беше откриена за прв пат, а влажната патека воопшто не беше проблем во текот на возењето. Напротив, возбудата со секое потопување и накиснување беше се поголема, а како крајно задоволство беше тоа што на целта поглем дел од учесниците буквално не можеа да се  препознаат од кал….

img_20161015_125438   img_20161015_125240

Екипата на Велес Бајкинг овој настан го посети во првиот  ден – сабота кога се возеше 27,5 км долга патека. Иако кратка ги доловивме сите  убавини на Плачковица и може да се каже дека е една од најубавите планини во Македонија…

Инаку целокупната оргазнизација одеше паралелно со манифестацијата „Самун и Татлија“ која се  одржува секоја година во Радовиш ..

img_20161015_131253   img_20161015_131030

Check Also

Патуваме низ Македонија: Магичната Лешница на Шар Планина

Долго планираната велосипедска тура низ Шара конечено се реализира. Ја извртевеме Лешница од сите страни, …