mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Објавен новиот календар на МТБ настани за 2019 година

Повеќе здруженија кои се појавуваат како организатори на МТБ настани во Р.Македонија, со заеднички напори направија „Календар на МТБ настани“ за 2019 година

 

Календарот ќе им овозможи на сите љубители на планински велосипедизам и посетители на вакви слични евенти да ги имаат на увид сите организирани настани за 2019 година и дополнително секој да си планира кој настан ќе сака да го посети.

Редоследно ке ги поставиме и овде:

Мај  2019

11-12 мај. Mariovo Off-Road Experience 2019, организатор ВЕЛОЕВРОПА – Скопје

18-19 мај. ВелоЧе низ ПореЧе. с. Белица, организатор ВЕЛО ЧЕ – Прилеп

18-19 мај. International Outdoor Festival Demir Kapija 2019, организатор СК Клисура – Демир Капија,

19 мај. Прв до Врв Водно 2019, организатор Прв до Врв-СКОПЈЕ.

25-26 мај. АЗОТ 2019 МТБ ПРЕДИЗВИК, организатор ВЕЛЕС БАЈКИНГ – ВЕЛЕС

 

Јуни  2019

01-02 јуни. Osogovo Adventure 2019, организатор МТБ Исток & Прв до Врв.

08-09 јуни. АлШар 2и19, организатор Тиквешки Точакџии – Кавадарци

15-16 јуни. Tour de Galicica 2019, организатор Преспа Бајк – Ресен

22-23 јуни. Outdoor festival When in Krusevo 2019.

29-30 јуни  МИСТЕРИИТЕ НА БЕЛАСИЦА 2019, организатор ВК АКТИВ – Струмица.

30 јуни  Sharra Challenge, организатор Прв до Врв-СКОПЈЕ.

 

Јули 2019

13-14 јули. ДЕРВЕНСКА ТУРА ПРИЛЕП, организатор ЗЉРПАРД – Прилеп

26-27 јули. ВЕЛОСИПЕДСКИ МАРАТОН ПЛАЧКОВИЦА

 

Август 2019

02 август. Tour de Lakes Ohrid, организатор Прв до Врв-СКОПЈЕ.

17-18 август. Крушево низ корија – петта епизода, организатор ФАК – Прилеп

24-25 август. Малешевска корија спорт авантура 2019, организатор ПСК Малешевска Корија, Берово.

31-01 авг/септ. Bistra Adventure 2019, организатор Прв до Врв-СКОПЈЕ.

 

Септември  2019

21-22 септември. VI Тура преку Слива. организатор ЗЉРПАРД-Прилеп.

 

Октомври 2019

20 октомври. 6-та мтб тура „Питијада 2019“, организатор Велес Бајкинг – Велес

 

Ноември  2019

03 ноември. Valandovo MTB Tour 2019, организатор ЗСК Југоисток – Струмица

 

 

#ВелесБајкинг #АЗОТ2019МтбПредизвик  #AZOT2019MtbChallenge #bikingveles #mtbevents2019

Check Also

Зошто велосипедот е добро превозно средство за пристојно растојание?

Возењето велосипед во близина помала од 2 метри од друг велосипедист отсекогаш претставувало опасност. Сега, …