mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Најголемиот велосипедски циркуз го отвори своето 104-издание

Најголемиот и најспектакуларниот велосипедски tour на светот  „Tour D’ France“ стартуваше по 104-ти пат.

Оваа година трката започнува во Дизелдорф, Германија со поединечен хронометар, а ке заврши во Париз, на Шанзелизе на 23 јули 2017 година. Како главен фаворит и оваа година е Британецот Chris Froome со неговата екипа SKY кој е трократен првак 2013,2015 и 2016 година, потоа Richie Porte, Nairo Quintana и Alberto Contador. Секако како фаворити во сенка се споменуваат актуелниот првак на Италија  Fabio Aru од Астана, потоа Romain Bardet, Geraint Thomas, Esteban Chaves, Dan Martin, Louis Meintjes, Rafał Majka, Simon Yates и Thibaut Pinot.

Најдобри спринтери се  издвојуваат Peter Sagan, Mark Cavendish, Marcel Kittel, André Greipel, John Degenkolb, Alexander Kristoff,

На овогодишниот Tour D’ France ке настапат 198 велосипедисти (22 екипи по 9 возачи). Вкупната должина е 3540км поделена на 21 етапа ,  низ 4 земји низ Европа (Германија, Белгија, Луксембург и Франција). Највисоката точка на која ке се  вози е Col Du Galibier на 2642мнв.

TDF2017 ке биде  превземен од 94 ТВ канали, со преку 2000 акредитирани новинари, 91 фотоагенција, 301 весници, прес агенции и Интернет сајтови. На социјалните мрежи турата ке ја пратат преку 5,5 милиони луѓе, додека преку 12 милиони посетители ке имаат во живо на самата патека да ги вида најдобрите.

Се на се, најголемиот циркуз на две тркала започна!!

Check Also

Дебитантот Simon Andreassen победник на првата трка XCO cross-country World Cup – Nove Mesto , Czech Republic

Во елитната категорија Данецот Simon Andreassen направиголемо изненадување и победи на првата трка која беше организирана …