mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Крива Круша tour – географскиот центар на Македонија

Овој викенд ЗГ Велес Бајкинг возеше кон добро познатата релација-кон селото Крива Круша која до пред извесен период важеше за географски центар на Р.Македонија.

панорама на с.Крива Круша

Трета година по ред, ЗГ Велес Бајкинг ја вози оваа релација, еден од најубавите предели за возење дефинитивно. Комбинација од асфалт и офф роад, целата тура поминува низ неколку села г.Оризари-Клуковец-Бањица-Отиштино-Чашка и на крај до крајна дестинација село Крива Круша. Вкупната релација е  во должина од 54,6км со елевација од 877, искачување во траење од 5 часа.

       

Крајната релација, село Крива Круша некогаш важеше за географски центар на Р. Македонија. Овој примат го изгуби пред неколку години, кога по најновите мерења географскиот центар се помести на 41°35’08.72N и 21°41’35.98Е и 257 мнв.

Селото е на оддалеченост од 9км од Чашка, напуштено, без ниеден официјален постојан жител. за викенд тука доаѓаат 10-на поранешни жители кои сега живеат во Велес или Чашка…Штета, како и за сите останати населени места во Македонија, ваков преубав предел да остане запустен…..

                   

Check Also

Патуваме низ Македонија: Магичната Лешница на Шар Планина

Долго планираната велосипедска тура низ Шара конечено се реализира. Ја извртевеме Лешница од сите страни, …