mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Хвар ќе биде домаќин на светската елита во планински велосипедизам

   Островот Хвар, еден од најубавите острови на хрватското крајбрежје, познат по прекрасната убавина на сценографијата и широката разновидност на туристичка понуда, покрај природните убавини, е се повеќе познат по својот циклотуризам.

Hvar će ugostiti svjetsku elitu u brdskom biciklizmu

Оваа година, веќе во февруари, 2020 година. апсолутната светска елита во планински велосипедизам се собира во овој Хрватски остров. Се очекуваат сите врвни велосипедисти, а веќе најава за учество потврдиле неколку светски имиња како што се Oliver Widmann, Jonas Friedrich, Jannis Oing, Larena Hees, и Nina Reichenbach.

Островот Хвар, кој има повеќе од 400 км изградени патеки за планински велосипедизам, а оваа километража се зголемува секоја година. Оваа година ќе се поврзе трасата преку врвот на островот Хвар и ќе може да стигне алтернативно и со велосипед од градот Хвар до Хамац. Оваа патека, покрај тоа што минува низ највисоките ридови на островот Хвар, нуди прекрасен панорамски поглед на околните острови и преубавото Јадранско море.

Во меѓувреме, кај нас водиме борба за да ни дозволат да ги пренесуваме велосипедите со воз…

 

 

Check Also

Во Турција се отвори најдолгата непрекината велосипедска патека на светот

Турција изгради нова велосипедска патека во јужна Турција која битно ќе влијае во туризмот во …