mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Оштетен висечкиот мост кај св. Петка на реката Вардар

Деновиве бевме  извесстени од наши пријатели за нечовечкото „вандалско“ дивеење врз висечкиот мост на реката Вардар, мост кој ги спојува селото Сопо со селата Слп, Белештевица, Карабуниште и др. и со манастирот св. Петка.

Овој мост ЗГ „Велес Бајкинг-Велес“ веќе две  години го промовира како една од најатрактивните точки на  велосипедската тура “ПИТИЈАДА“. на Овој мост  има поминато преку 400 велосипедисти од цела Македонија, и пошироко, во Балканот и нема велосипедист или случаен минувач кој не е воодушевен.За жал несовесните граѓани на оваа наша Македонија како и на многу наши локалитети не само пто не ги чуваат туку на оваков грозен начин ги уништуваат.Со ова нанесуваат голема штета не само на мостот, туку и на сите кои го користат, и непомислуваат дека еден ден и тие  ке треба да  поминат од истиот мост

Повикуваме на АПЕЛ кон сите кои можад да ги санираат овие штети.Да се  активираме и повторно мостот  да  го направим безбеден заминување.Се надеваме  дека  за кратко време мостот ке го добие  својот нормален изглед..

most 2   most 5  most 4most 3most 2most 1most 2

Check Also

Со ноќна тура Велес Бајкинг го обележа Светскиот ден на велосипедот

Во знак на обележување на Светскиот ден на велосипедизмот #03JuneWorldBicycleDay тимот на @Велес Бајкинг го …