mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

MARIOVO OFF-ROAD EXPERIENCE: ENTER THE WILDERNESS – по 5-ти пат изминатиов викенд

IMG_20160528_194808  13308284_10208514215830641_6450855163160733856_o

Изминатиот викенд ( 28-29.05.2016) по петти пат се  одржа големиот  outdoor настан Мариово off road expirience 2016. Настанот го посетрија преку 500 посетители во неколку катерории – планински велосипедизам, планинарење, планинско трчање и др. Настанот траеше три дена со однапред подготвени активности. Првиот ден беше предвиден за сместување на гостите и организациски активности околу шаторскиот камп. Вториот ден беше наменет за учесниците  за планинското трчање, како и рекреативно возење, посета на с.Витолиште, а во вечерните часови имаше луда и незаборавна журка најпрво со двата DJ-а,  за да на крај бендот Hot Line направи „растур систем“ во кампот.

IMG_20160528_224516       IMG_20160528_190644   IMG_20160528_164543

Главниот настан беше во неделата, се возеше велосипедската патека во три дела и тоа ,мала голема и т.н. „Ултра“ во должина од 25,45 и 55 км.Стартот беше во 10:00 часот. Патеките поминува низ неколку Мариовски села, кои изобилуваат со свој карактеристичен стил. Велосипедистите  ги посетија селата Бешиште, Полчиште, Градешница, Старавина, Зовиќ каде мостот на реката Градешница е најголемата атракција на оваа тура. Познатиот мост од филмот на Манчевски „Прашина“ ги воодушеви сите учесници , а најхрабрите се избањаа во „кочан“ ладната вода.

13327524_10206202197045022_5866386054171469095_n   13310563_10206202198245052_262319232693959747_n   13339711_10206202201165125_3377223629718613039_n

Сумарно, помина уште еден одличен организациски настан од оваков карактер,а воедно и за љубителите на Македонските убавини. Третата авантуристичка дестинација по АЗОТ 2016 мтб предизвик и МАРИОВО 2016 off road expirience е за две недели во Тиквешкиот регион – АлШар 2016…се гледаме таму!!!

Check Also

Патуваме низ Македонија: Магичната Лешница на Шар Планина

Долго планираната велосипедска тура низ Шара конечено се реализира. Ја извртевеме Лешница од сите страни, …