mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Дервенска тура 2016

13267767_10209475525305760_1796261100019724364_n  IMG_20160522_142815

Во организација на Прилепското „Здружение на љубители на Ридско-планински активности,Рокенрол и добра чашка“, изминатиов викенд се одржа „Дервенска тура“. Настанот беше предвиден со пријавени учесници за планинарење, планинско трчање и планински велосипедизам

На овој настан учество земаа околку 100-на учесници во трите категории.Во делот на планинскиот велосипедизам, патеката на стартот беше изменета поради лошата состојба од  поројните врнежи.И покрај тоа, 20-на велосипедисти ја извозија „големата тура“ со вкупна должина од 41 км. Стартот беше во Центарот на Прилеп, а патеката се  движеше преку  планинраскиот дом Дервен, манастирот Св.Ѓорѓија во с.Присад, се до дервенскиот превој на 1400мнв со извонреден поглед кон врвот Козјак,кон планините Мукос и Селечка. Турата изобилуваше со нерамни предели, обилен кал, и стрмен каменест предел на спустот.

13227049_10209475522625693_6367946858298593068_n  13226704_10209475532465939_6766322038194314443_n  IMG_20160522_103435  IMG_20160522_133809

И покрај се, задоволството од поминатата патека  од сите учесници беше и повеќе од очигледно.На крај организаторот приреди топло гравче во манастирот св. Димитрија во с. Ореовец, Прилепско.

Дел од членовите на ЗГ Велес Бајкинг – Велес земаа учество на овој настан, со што го потврдивме нашето традиционално пријателство помеѓу овие две велосипедски здруженија.Следната година побројни…

IMG_20160522_121222   IMG_20160522_133612   13263762_10209475537586067_1524350395283616022_n

Check Also

Патуваме низ Македонија: Магичната Лешница на Шар Планина

Долго планираната велосипедска тура низ Шара конечено се реализира. Ја извртевеме Лешница од сите страни, …