mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

ЕХО Фестивал на планински филм во Велес

exo fest 2   IMG_20160405_184638

На 5ти април (вторник) 2016 година, со почеток во 18:00 часот, Планинскиот Филмски Фестивал „Ехо“  имаше своја проекција како дел од својата програма во Народниот Театар ЈХК Џинот.

Со селекција од својата програма, покрај во Велес, Планинскиот Филмски Фестивал „Ехо“ беше гостин во во неколку градови во Македонија и проектираше  документарни и долгометражни филмови за вљубениците во планините и планинските спортови.

На програмата беа двата Македонски документарци ПРВА МАКЕДОНСКА ТРАНСВЕРЗАЛА – Македонија, Горан Вучиќ/Кирил Шентевски, 38’ која ја опфати трасата на првата Македнска западна трансферзала, нивните почетоци и последната маршута во 2014 година.Вториот краткометражен филм беше СЛОБОДА НА 2 ТРКАЛА – Македонија, Игор Д. Јовановски,Слободан Трајковски 18’ . Од меѓународниот дел на програмата беа документарецот ДИВА ВОДА – САД, Ансон Фогел, 30’, а за крај беше прекрасниот долгометражен филм посветен на големиот  Алпинист и карпест искачувач Jeff Lowe, МЕТАНОЈА – САД, 2014, Џим Ајкман, 80’.

Покрај проекцијата на филмовите, своја презентација имаа и планинарското друштво „Чеплес“ и Алпинистичкиот клуб „Солунска глава“, и двете  од Велес. Пред присутните во салата нивнта презентација содржеше нивни минати трудови , како и планови за во иднина.

exo fest 1  IMG_20160405_200744

Инаку , ова е  прв пат  во Велес да се  организира фестивал од оваков карактер.Поддржувач на фестивалот беше Општина Велес

 

Check Also

8-мата по ред рекреативна велосипедска тура во околината на Велес ќе се одржи на 24-ти октомври

Настанот ќе се одржи на ден 24.10.2021 година а домаќин на настанот е познатата Велешка …