mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

TimeLine Layout

May, 2021

 • 10 May

  ЗА ВЕЛЕС БАЈКИНГ

  ИСТОРИЈА Здружение на граѓани, љубители на планинскиот велосипедизам “Велес Бајкинг“- Велес е формирано како правен субјект на 11 ноември 2014 година , иако идејата за оваков вид на дејствување постои многу порано, уште пред неколку години. Согласно статутот на здружението, ЗГ “Велес Бајкинг“ – Велес во 2018 година влегува веќе …

  Read More »
 • 10 May

  Активни членови за 2021 година

  Зоран Јаневски, Велес – Претседател на Велес Бајкинг, активен член од  20.10.2014 година, активен велосипедист, учесник на сите организирани настани во организација на ВБ. Павел Ангелов, Велес – Член на Извршен Одбор на ВБ, активен член од 2019 година. Никола Ангелов, Велес– Член на Извршен Одбор на ВБ, активен член …

  Read More »

April, 2021

 • 23 April

  По Сокаците на Водно

  Викенд бајк дружба @VelesBiking i @ДруштвоНеозбилниВелосипедисти. Иако планот беше да се вози до Козјак, го скративме малку патот, ама како и да е поминавме 40-на км горе-доле низ Водно со елевација од 1300м…. – одлично потрошено време ….

  Read More »

February, 2021

 • 18 February

  Македонската планинско-велосипедска експедиција се искачи на врвот на Африка

  Највисокиот врв во Африка, 5.895 метри високиот врв Ухуру беше искачен од двете експедиции, секој на свој начин . 6-члената експедиција од кој тројца велосипедисти, искрени пријатели на Велес Бајкинг, Лазо Миновски, Никола Нешкоски и Илья Деревьёв по 5 дена искачување конечно ја остварија својата цел – искачување на Ухуру, …

  Read More »
 • 12 February

  Македонска Bike и Hike експедиција на врвот Килиманџаро 5895м.н.в.

  6 члената екипа утрово пристигна во Танзанија и во целосна психофизичка подготвеност се надеваат на успешно искачување на врвот. Експедицијата е составена од тројца велосипедисти – Lazo Minovski – Probike, Nikola Neskoski – EcoLogic Вело Училишта и Илья Деверев – Друштво неозбилни велосипедисти како и качувачката екипа составена од планинарите …

  Read More »

January, 2021

 • 26 January

  Патуваме низ Македонија: со велосипед до гробот на Никола Карев

  Малку кој знае за местото каде славниот Никола Карев е загинат, уште помалку знаат дека патеката е феноменална за велосипед. Кочани и околината даваат огромни потенцијали за развивање на алтернативни спортови на отворено. Планинскиот велосипедизам е еден од тие спортови. Близината на Пониква (околу 20 км северно од Кочани) на …

  Read More »
 • 25 January

  Велес Бајкинг со план и програма на активности за 2021 година

  Здружението избра и членови на Извршниот и Надзорниот орган, со нов мандат од две години На своето вонредно годишно собрание, здружението на љубители на планински велосипедизам Велес Бајкинг, го усвои планот и програмата за оваа 2021 година. Исто така беа усвоени и двата извештаи ( Наративниот и Финанскискиот) за работа …

  Read More »
 • 22 January

  На тема велосипедизам… Кој е основниот слој и за што се користи

  Парчиња облека што се сметаат за неопходни за време на спортски активности во текот на целата година… * Основниот слој или *Baselayer* е парче спортска облека што прво ќе ја облечете кога излегувате да возите велосипед.Тоа е парче облека што е во директен контакт со кожата.Важно е дека основниот слој …

  Read More »

November, 2020