mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

TimeLine Layout

May, 2019

April, 2019

 • 24 April

  Центарот на Норвешкиот главен град без автомибили

  Ако сакате да возите автомобил во центарот на Осло, нема да имате каде да паркирате. Од почетокот на оваа 2019година, градот заврши со отстранување на повеќе од 700 места за паркирање, заменувајќи ги со велосипедски патеки, растенија, паркови и клупи како важен чекор кон визијата на центарот на градот без …

  Read More »
 • 17 April

  Прва трка за планински велосипедизам – XCO СТУДЕНА ВОДА – КУМАНОВО

  Во неделата на 14.04.2019 во Куманово се оддржа првата трка во планински велосипедизам за 2019 година „ХСО СТУДЕНА ВОДА“ со која и официјално започна натреварувачката сезона во планиски велосипедизам во Македонија. Домаќин на трката беше ПВК Оксижен, кој иако е од Скопје се потруди да го крене овој спорт на …

  Read More »
 • 5 April

  Објавен новиот календар на МТБ настани за 2019 година

  Повеќе здруженија кои се појавуваат како организатори на МТБ настани во Р.Македонија, со заеднички напори направија „Календар на МТБ настани“ за 2019 година   Календарот ќе им овозможи на сите љубители на планински велосипедизам и посетители на вакви слични евенти да ги имаат на увид сите организирани настани за 2019 …

  Read More »

March, 2019

 • 29 March

  Ви ја преставуваме Велосипедската патека „5 извори“ во Ивањич, Хрватска

  Патеката е во најголемиот дел асфалтирана и може да се вози и со деца +10г. Вкупна должина на патеката е 25км, со успон 480м, и 267м елевација. Предноста е што патеката е мешана, асфалт и земја, угорнините се кратки и незахтевни, а може да се извози за вкупно 2 часа. …

  Read More »
 • 26 March

  Одржана XC трка во Словенија

  Минатиот викенд во Словенија се одржа редовна трка за UCI бодови. Трета по ред победник е Италијанецот Nadir Colledani (Bianchi Countervail), додека во женска конкуренција победник е Jana Belomoina (CST Sandd. Bafang Mountainbike Racing Team). Во категорија U19  победник е Mario Bair (Racing Team Haiming) од Австрија, додека Nicole Pesse (RDR Factory Team) од Италија беше победник во истата …

  Read More »
 • 25 March

  Гостивар има шампион во велосипедизам, а нема велосипедски патеки

  13 годишниот Даим Мухареми е најмладиот шампион во Македонија во велосипедизам. Секое утро се облекува и вежба два часа, потоа тргнува на училиште. До сега учествувал на многу натпревари и освоил многу медали. Недостатокот од велосипедски патеки и посебни места за велосипедизам му ги отежнува подготовките за натпревари. -Велосипедски патеки …

  Read More »
 • 25 March

  Тура по Македонските степи (втора сезона)

  Се возеше 56.32км по Централно-Источниот дел на Македонија, од Велешко, до реката Брегалница, па се до Каратманово, и назад на почеток – Велес         Таму каде што застанавме минатата година, таму продолживме оваа. Втората т.н. „Степска тура“, овој пат уште помасовно од повеќе градови на Македонија 100-на на број, Најголемиот …

  Read More »
 • 13 March

  Во Словенија велосипедистите добија свој автопат

  Од рубриката „Некаде во светот“ одвојуваме како Словенија е светски пример за тоа како се живее безгрижно, и како велосипедистите ги уживаат најголемите права како една од најпривилегираната група на граѓани, кои пак возвраќаат со еко-стил на живеење. Малото населено место Руше во Словенија одлучи да им овозможи на своите …

  Read More »
 • 11 March

  Патуваме низ Македонија: Во потрага по непознати патеки- Свети Николе и околината по off road

  Околината на Свети Николе ни поклони одлични места за планински велосипедизам При договорот каде да возиме имаше три опции: Првата и втората беа слични – да се вози до Црн Врв од неколку правци, додека третата опција беше онака натурена и … веднаш прифатена. Свети Николе бил порано на агендата …

  Read More »