mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Blog Layout

ЗАВРШИ АЗОТ 2016 мтб предизвик

Заврши вториот по ред велосипедски настан АЗОТ 2016 мтб предизвик…Заврши и според оценките на сите учесници заврши и тоа како добро.. предобро, ОДЛИЧНО, ЕКСТРА!!!…  Ги надмина сите наши очекувања, предвидувања, пресметки,планови… едноставно не оставивте без здив..Но, со ред…         Целокупната организација на овој настан не беше само во …

Read More »

ЕХО Фестивал на планински филм во Велес

    На 5ти април (вторник) 2016 година, со почеток во 18:00 часот, Планинскиот Филмски Фестивал „Ехо“  имаше своја проекција како дел од својата програма во Народниот Театар ЈХК Џинот. Со селекција од својата програма, покрај во Велес, Планинскиот Филмски Фестивал „Ехо“ беше гостин во во неколку градови во Македонија …

Read More »

Еднодневно „Раскажување за Македонија“ во регионот на АЗОТ

Здружението Грин ПАУЕР , преставници на локалната самоуправа од  Општина Чашка и ние  како ЗГ Велес Бајкинг, бевме домаќини на новинарската екипа од дневниот весник Нова Македонија која патем, дојде  со намера овој регион да го стави како пишан запис во рубриката „РАСКАЖИ ЗА МАКЕДОНИЈА“. Уште на старт  сите  бевме …

Read More »

Планинскиот Филмски Фестивал „Ехо“ во Велес на 05 април

Планинскиот Филмски Фестивал „Ехо“ кој изминативе два месеци  се дружи со вљубениците во планините и планинските спортови во неколку градови во Македонија продолжува и во Велес. На 05  април ( вторник ) со почеток во 18:00 часот фестивалот ке  има промоција  во Народниот Театар ЈХК Џинот. На програмата се очекува да …

Read More »

Велосипедисти од Скопје во организација на „Пробајк“ во посета на Велешко езеро

Над  100-на  велосипедисти аматери и ентузијасти од Скопје го посетија изминатиов викенд Велешко езеро и беа гости во хотел брод „Панини“. Убавото време го искористија и неколку велосипедисти од Велес каде возеа до Катланово, а потоа заедно со Скопските  велосипеисти се вратија до Велес.Топлото време викендов ги натера велосипедистите да …

Read More »

Tour D’ Владиловци 2016

Интересна тура, малку авантура,малку нервоза поради изгубениот пат Владиловци е село кое моментално брои некаде 10-12 семејства кои постојано живеат таму.Има неколку нови градби, во главно жители кои за викенд си го посетуваат своето родно место.Немаат продавница,за нивните потреби одат до с. Извор, а и како кажуваат мештание не им треба, …

Read More »

Оштетен висечкиот мост кај св. Петка на реката Вардар

Деновиве бевме  извесстени од наши пријатели за нечовечкото „вандалско“ дивеење врз висечкиот мост на реката Вардар, мост кој ги спојува селото Сопо со селата Слп, Белештевица, Карабуниште и др. и со манастирот св. Петка. Овој мост ЗГ „Велес Бајкинг-Велес“ веќе две  години го промовира како една од најатрактивните точки на …

Read More »

АЗОТ 2016 МТБ предизвик – второ издание на 14-15 мај

  Ве покануваме на вториот голем велосипедски настан во еден од најубавите региони во Македонија… АЗОТ 2016 МТБ предизвик по втор пат организира велосипедски off road низ селата на Азотот, со старт и цел во Село Богомила. Овогодинешниот велосипедски настан под падините на Солунска Глава ке  се  организира во два …

Read More »

МОЈАТА ПРВА ЕКСПЕДИЦИЈА – ВОВЕД

Ви ја преставауваме книгата – патепис „Мојата прва експедиција” од Слободан Трајковски – организатор и водач на експедицијата кој оваа година има мал јубилеј, пет години од првото огранизирано патување на најголемиот  велосипедски настан на планетата, идеја и реализација на  авторот на патеписот.   После половина година откако се вративме од …

Read More »