mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Гостивар има шампион во велосипедизам, а нема велосипедски патеки

13 годишниот Даим Мухареми е најмладиот шампион во Македонија во велосипедизам. Секое утро се облекува и вежба два часа, потоа тргнува на училиште. До сега учествувал на многу натпревари и освоил многу медали. Недостатокот од велосипедски патеки и посебни места за велосипедизам му ги отежнува подготовките за натпревари.

-Велосипедски патеки во Гостивар нема. За да вежбаме одиме во Маврово или на  други места. Неколку пати ме има удрено автомобил, но не сум се здобил со потешки повреди – изјави Мухареми.

Тренерот на велосипедскиот клуб „Адреналин“, Шпенд Калиси, вели дека на клубот му треба поголема поддршка од општината и приватните компании.

-Според условите што ги имаме, имаме голем успех бидејќи од нашиот клуб има светски шампиони. Имаме неколку натпреварувачи кои се шампиони на Македонија. Учествуваат во други држави како Косово, Албанија, Турција, Србија. Сме учествувале на натпревари и во Италија-вели Калиси.

Членовите на велосипедскиот клуб Раметула Абдураими – Дебреш, велат дека секој ден се соочуваат со разни предизвици. Возачите на автомобили воопшто не внимаваат. Имало случаи кога добивале дури и закани.

Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари рече дека за оваа година општината ќе одвои 150 илјади денари за велосипедистите од Гостивар.

-Уште од минатата година баравме, со помош на една агенција, да се подготви проект план за Гостивар за велосипедски патеки. Го чекаме тој проект и потоа да видиме каде може да се направат. Доколку не може во центарот, размислуваме да ги направиме на периферија од градот.-рече Таравари.

Инаку, следната сабота неформалниот велосипедски клуб Раметула Абдураими – Дебреш, ќе направи тура во чест на веќе починатиот Раметула Абдураими кој животот го загуби во Ласкарци, а беше страстен љубител на планинскиот велосипедизам. Турата ќе биде 40 километри со почеток од село Дебреште до Чегране.

Текстот е превземен од реагирај.мк

Check Also

Зошто велосипедот е добро превозно средство за пристојно растојание?

Возењето велосипед во близина помала од 2 метри од друг велосипедист отсекогаш претставувало опасност. Сега, …