mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Германија го отвори автопатот од 90-на километри, кој е целосно без автомобили

Германија ги отвори првиот дел од 90-километарскиот автопатот за велосипеди, поврзувајќи 10 западни градови, вклучувајќи ги Duisburg, Bochum, и Hamm, како и четири универзитети кои во овој регион.

Овој автопат ќе биде целосно наменет за велосипеди, целосно опремен со преодни ленти, надвозници и подвозници за крстосници, па дури и улични светилки.

Според долгогодишната студија овој велосипедски авtoпат ќе го намали сообраќајот во Германија со 50.000 возила дневно.

Во нашето опкружување овие велосипедски патеки засега остануваат само убав сон, а во меѓувреме загадувањето и понатаму ни е топ тема.

Check Also

Во Турција се отвори најдолгата непрекината велосипедска патека на светот

Турција изгради нова велосипедска патека во јужна Турција која битно ќе влијае во туризмот во …