mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

ЕХО фестивалот по втор пат се престави во Велес

Вчеравечер, на 10-ти мај со почеток во 19:00 часот со своја три и пол часовна програма пред Велешката публика се одржа ЕХО фестивал на планиски филмови.

   

Втора година по ред, фестивалот успешно беше промовиран пред Велешките вљубеници на овој вид спорт. Во програмат беа вклучени три краткометражни филмови од Македонска и англиска продукција, а како главен филм беше документарецот и животната сторија за еден од најголемите  алпинисти во поновата историја Пољакот ЈЕЖИ КУКУЧКА. Филмот понесе многу емотивни спомени од неговите врвни достигнувања

Јежи Кукучка или ЈУРЕК (24 март 1947 – 24 октомври 1989) ја искачи „Хималајската круна“ за само осум години. На 11 планински врвови повисоки од 8000м Јурек се  искачувал на сосема нови насоки, без никаква додатна помош, без боци со кислород, без висински носачи. Јурек загина на  искачувањето на јужната страна на Лотце.

Покрај овој прекрасен филм, Велешката публика имаше можност да присуствува на три презентаци од свои сограѓани.

   

Свој прв настап пред Велешката публика имаше Марјан Бонев, планински тркач, кој има големи успеси на Европско ниво. Марјан беше Балкански првак во планински трчање, а минатата недела беше дел од Македонскиот тим на трката Ред Фокс Елбрус на највискиот Европски врв Елбрус 5.642мнв.

Исто така своја 20 минутна презентација имаше и Љупче Ѓорѓиевски, алпинист, член на ПСК „Чеплес“. Кој оваа година го искачи највисокиот Јужноамерикански врв Аконкагва на  6,962мнв, и исто така пред неколку денови се врати од експедиција на Хималаите со искачување на врвот Island Peak (Imja Tse) – 6189мнв.

Како трета презентација имаше и Здружението на велосипедисти Велес Бајкинг кој пред посетителите се престави со свои досегашни активности, и секако со своја 10 минутна презентација за велосипедскиот настан АЗОТ мтб предизвик кој по трет пат ќе се одржи во Богомила и регионот на АЗОТ во последниот викенд од месец мај, поточно на 27-28 мај.

   

Фестивалот го отвори и затвори г-нот Александар Зарапчиев, еден од организаторите на овој фестивал.

Фестивалот програмски започна во 19:00 часот а заврши во 22:45 часот..

Check Also

Во Дојран се одржа првиот МКД триатлон за 2021 година

Изминатиот викенд во Дојрна се одржа првиот Триатлон за 2021 година во Македонија. Учество земаа …