mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Едукација на дечиња од предшколска возраст за велосипедизмот

Во рамките на проектот „запознавање на дечињата со спорт“ кој се спроведува во Детската Градинка во Велес ЗГ Велес Бајкинг на нивна покана имаше големо задоволство да ги запознае дечињата од градинката од клон 4 со велосипедизмот, посебно со планинскиот велосипедизам. Да се зборува пред деца е бескрајно тешка задача, но во исто време и големо задоволство.

       

Дечињата соголемо внимание ги слушаа излагањето, а потоа сите заедно возевме со точаците. Некои од нив за прв пат се качија на велосипед, па се надеваме дека овој момент ке остане во нивно трајно сеќавање.

        

Проектот со запознавање на децата со велосипедизмот се спроведува трета година по ред и три години со задоволство се дружиме со дечињата.

Check Also

3-јуни, Светски ден на велосипедот

Светскиот денна велосипедизмот (World Bicycle Day) е прогласен во април 2018 година. Генералното собрание на …