mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Двајца Прилепчани го посетија Истанбул со точак

Младите Прилепчани Филип Илиоски и Христијан Мојсоски поминаа 850 км на релација Прилеп-Истанбул-Прилеп за 5 дена.

Нивната авантура која самите ја нарекоа “Bike Tour Bosphorus” ја совладаа за релативно краток период. Велат дека турата била тешка, но се заборавале сите маки откако се исполнил сонот.

„Успешно ја завршивме замислената тура од Прилеп до Истанбул, односно од Европа до Азија. Турата помина без никакви технички проблеми. поминавме 5 прекрасни дена за паметење. Иако не беше воопшто лесно, поминавме низ секакви временски услови, жештина, ветар во гради, од време на време навигацијата не водеше низ каллив и непрооден терен, со многу висинско искачување, вкупно 7.000 метри во тие 850 километри“ – Изјавија и Филип и Христијан.

Филип и Христијан се дел од велосипедското здружение „Маркови точакџии“ од Прилеп, едно од многуте здруженија кои дејствуваат во Прилеп, што покажува дека Прилеп со право полека станува вело-град.

Честитки за нивниот успех. Мотив повеќе за сите потенцијални авантуристи да седнат на точак и да си ги обележат своите дестинации.

Check Also

Зошто велосипедот е добро превозно средство за пристојно растојание?

Возењето велосипед во близина помала од 2 метри од друг велосипедист отсекогаш претставувало опасност. Сега, …