mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Патуваме низ Македонија: Дервенска тура – второ издание

Изминатиот викенд по втор пат се возеше Дервенската тура по падините на планината Бабуна со посета на некогашниот планинарски дом Дервен.

        

Околу 100-на учесници, меѓу кои и екипата на Велес Бајкинг учествуваа на овој настан. Турата беше поделена на две патеки – кратка во должина од 35 км и долга во должина од 45 км. Северниот ветар на почетокот, и калта во вториот дел од турата не беа пречка да направиме убава тура која секако ке остане во сеќавање.

       

Стартот како и лани беше од плоштадот „Александрија“, а турата се возеше и низ Прилепските рудници за мермер. Некаде на половина пат, пристигнавме до планинарскиот дом Дервен, кој за жал е само руина од некогашната импозантна градба.

Крајот на турата беше на самото Прилепско езеро, каде бевме пречекани од домаќините со преубаво гравче. И оваа година Прилепските организатори се покажаа добри домаќини..

Прилепско езеро

Благодарница за учество од Прецедникот Душко
На крај, заслужено гравче…

 

 

Check Also

Патуваме низ Македонија: Македонското ЕЛ ДОРАДО – Плакенска планина и врвот Сталев камен

Човек не знае дали да напише некој убав збор за оваа недопрена убавина, или пак …