mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Прво „9-то ноемвриско“ искачување на „Солунска глава“

Шест членови од „Велес Бајкинг“ земаа учество во Првото „9то Ноемвриско“ искачување на „Солунска Глава“

По повод 1 година од постоењето на Планинарското Друштво Чеплес и 70 год од ослободувањето на Велес , на 09.11.2014 год се оддржа планинарски марш Чеплес – Солунска Глава.
На маршот имаше пријавено преку 150 учесници од кој во Планинарскиот Дом Чеплес се појавија 120, а само 30 излегоа на врв.

Откажувањето на пријавените беше поради ограничениот сместувачки капацитет и лошото време во саботата, а непоаѓањето кон врв на присутните беше поради исклучителното лошо време и дождот кој на Чеплес непрекинато паѓаше повеќе од 12 часа. Сите планинари (30) што излегоа кон искачување на врвот Солунска Глава, се искачија на истиот точно по 3 часа и 22 мин во услови на дожд, густа магла а на врв ветер , снег и тем – .

Учесници на Првото „9-то Ноемвриско“ искачување на „Солунска Глава“ беа планинари и бајкери и тоа од:

Планинарско Друштво Чеплес- Велес
Планинарски Спортски Клуб Бистра – Скопје
Планинарски Спортски Клуб Пелистер – Битола
Планинарски Спортски Клуб Скопска Црна Гора – Скопје
Планинарски Спортски Клуб Ѓорѓи Наумов – Битола
Планинарски Спортски Клуб Зелен Рај – Велес
Планинарско Друштво Кожуф – Гевелија
Е.Г . Грин Пауер – Велес
Велес Бајкинг
Преспа Бајк
Софија Тим од Софија Бугарија

Планинари ентузијасти кои не припаѓаа на клубови и друштва и тоа од Велес, Скопје, Ресен, Прилеп, Штип итн. и секако екипата која беше одговорна за логистика и безбедност- Здружението за Безбедност на Вода и Планина Македонски Спасител од Велес.

[huge_it_gallery id=”7″]

Check Also

Заедничка хуманитарна крводарителска акција на Велес Бајкинг и Црвен Крст ОО Велес

За релативно кратко време беа собрани 80 крвни единици, со што се покажа големата хуманост …