mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Свет

Соседна Србија развива туризам на две тркала

Според последните податоци низ Европа преку милион велосипедисти годишно својот годишен одмор го користат за истражување на нови коридори за авантуристички тури со велосипед. По детална анализа, познавачите на овој вид туризам во Србија дошле до сознание дека низ Србија туринг-велосипедистите се задржуваат просек по 10 дена и реално од …

Read More »

Германија го отвори автопатот од 90-на километри, кој е целосно без автомобили

Германија ги отвори првиот дел од 90-километарскиот автопатот за велосипеди, поврзувајќи 10 западни градови, вклучувајќи ги Duisburg, Bochum, и Hamm, како и четири универзитети кои во овој регион. Овој автопат ќе биде целосно наменет за велосипеди, целосно опремен со преодни ленти, надвозници и подвозници за крстосници, па дури и улични …

Read More »

Експерти за велосипедски патеки од Словачка во посета на Македонија

  Изминатиов викенд во посета на Македонија, на покана на здружението на граѓани ВЕЛЕС БАЈКИНГ од Велес беа Roman Kalocay и Martin Siska, врвни експерти од Словачка чија професија е креирање на велосипедски патеки, Downhill велосипедски патеки за аматери и професионалци.           Изминатиот викенд домаќините на оваа средба ВЕЛЕС …

Read More »

Tour de France 2018 – 105th edition

Овој викенд започнува најголемиот циркуз на две тркала, започнува една од најтешките, најмасовните а богами и најконтроверзниот спортски настан на планетава Како и секоја година, така и оваа Tour de France предизвикува огромно внимание во светската спортска јавност. Вкупно 21 етапа со 3.351 километри ќе биде потребно да се поминат до …

Read More »

2018 Absa Cape Epic Stage 2

На втората етапа, како и на првата најбрзи беа Manuel Fumic & Henrique Avancini (Cannondale Facotry Racing). Второ место беа  Nicola Rohrbach & Daniel Geismayr(Centurion Vaude), додека трето пласирани беа  Alban Lakata & Kristian Hynek (Canyon Topeak). Исто како и во машка конкуренција, и во женската трка, во двете етапи победија Annika Langvad & Kate Courtney (Investec Songo Specialized). Втората етапа ( Robertson) се возеше во …

Read More »

Absa Cape Epic 2018, The 15th edition (18-25 March 2018)

Со денешната етапа 1 започна 15-тото по ред Absa Cape Epic 2018. Воведна етапа, 6 класични етапи и крајната GRAND FINALE со вкупна должина од 658km со 13 530m елевација е она што во наредниве 7 дена учесниците ке го поминат во Cape Town, Western Cape, Јужна Африка. Absa Cape Epic е најголемата …

Read More »

Bianchi со нов лимитиран дизајн “Bianchi Specialissima 2018 – Marco Pantani frame kit (Limited Edition)”

   По повод 20 години од победата на Marco Pantani на Giro D’ Italia 1988 година, Италијанскиот производител на велосипеди го издаде лимитираната серија на карбонскиот велосипед наречен Specialissima кој е  во боите на екипата  Mercatone Uno. “Bianchi Specialissima 2018 – Marco Pantani frame kit (Limited Edition)” е ремек дело со …

Read More »

Absa Cape Epic 2018

30-на дена не делат од 15-от по ред ABSA CAPE EPIC 2018, Mountain Bike трка која се одржува во Western Cape, South Africa. Седум етапи и воведниот пролог со вкупна должина од 658km со 13 530m елевација е годинешната програма која е вистинско уживање за љубителите на овој спорт. Настанот привлекува елитни …

Read More »

велосипедите на Tour de France 2017

Да ги погледнеме моќните машини кои се возат на Tour de France 2017…..Specialized, Trek, Giant, Canyon, Colnago и многу повеќе. Сите 18 тимови од  World Tour teams се автоматски поканети, и секако, неколку со wildcards: Cofidis, Direct Energie, Fortuneo – Vital Concept – сите од Франција   и  – Groupe Gobert од Белгија. …

Read More »

Најголемиот велосипедски циркуз го отвори своето 104-издание

Најголемиот и најспектакуларниот велосипедски tour на светот  „Tour D’ France“ стартуваше по 104-ти пат. Оваа година трката започнува во Дизелдорф, Германија со поединечен хронометар, а ке заврши во Париз, на Шанзелизе на 23 јули 2017 година. Како главен фаворит и оваа година е Британецот Chris Froome со неговата екипа SKY кој е …

Read More »