mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Патуваме низ Македонија

Велигденска прошетка до напуштеното Степанци

Предпразнична тура до с. Степанци, село кое веќе нема ниту еден жител, впрочем како и многу други села од овој регион.          Турата поделена во два дела: асфалтна до болницата за белодробни заболувања Јасеново преку село Извор во должина од 30 км ( 60 во двата правци) …

Read More »

Крива Круша tour – географскиот центар на Македонија

Овој викенд ЗГ Велес Бајкинг возеше кон добро познатата релација-кон селото Крива Круша која до пред извесен период важеше за географски центар на Р.Македонија. Трета година по ред, ЗГ Велес Бајкинг ја вози оваа релација, еден од најубавите предели за возење дефинитивно. Комбинација од асфалт и офф роад, целата тура поминува …

Read More »

Прошетка со велосипед до „Гроот“

Овој викенд возевме во „антените на Гроот“,  лесна офф роад патека во должина од 41,1 км.         Кружната патека која е во должина од 41,1км со искачување од 954м.  Интересна локална патека која пружа прекрасен поглед од највисоката висинска точка во околината на Велес од 652мнв. На самиот …

Read More »

Поглед кон Пешти, загубеното село Убого и разрушениот манастир

Овој викенд возевме низ неколку интересни предели, во околината на Велес и регионот на Градско. Релацијата беше Велес-Пешти-с.Црквино-с.Ногаевци-с.Убого-с.Кочилари-с. Караслари-Велес во должина од 56,6 км.     Навидум лесна тура со вкупно искачување од 712 м. Релацијата, со комбинација од асфалт и офф роад. Откако излеговме од Велес и се упативме кон …

Read More »

Планински маратон „Плачковица 2016“

Тродневниот отворен настан во организација на Outdoor Adventure Macedonia која оваа година не беше од натпреварувачки карактер, се одржа минатиов викенд под падините на Плачковица….       Во тродневната програма од страна на организаторот, се  извозија неколку патеки во вториот и третиот ден. Стартот на сите тури беше во „Габарски дом Цока“ во …

Read More »

„Крушево низ корија“ сезона II, епизода – НАЈУБАВАТА!!!!

Стартот на вториот дел на Велосипедските  организирани тури низ нашата убава Македонија започнаа на најубав можен начин. Крушевската авантура низ коријата беше нешто што ни еден бајкер не би смеел да го пропушти.     Првиот збор за Крушево како туристичка атракција не е веќе Македониумот, револуционерите, Крушевската Република… Приматот …

Read More »

100 години од тунелот кај Демир Капија

ЗГ Велес Бајкинг заедно со неколку здруженија и велосипедски организации, присуствуваа на настанот организиран како 100-годишнина од пробивање на тунелот кај Демир Капија од Германската војска, односно по наредба на Царот Wilhelm II.      Жешкото време не беше проблем да се поминат 176 км. Всушност на почетокот беше и …

Read More »

МТБ настан „Мистериите на Беласица 2016“

  Прекрасно дводневно  уживање на падините на мистериозната Беласица, прв оваков организиран велосипедски настан во овој регион. Убавините и местата ќе останат врежани во мемориите на оние кои беа таму овој викенд- останатите, ќе жалат за испуштената прилика…      „Мистериите на Беласица – МТБ настан 25/26.06“… вака беше најавуван …

Read More »

АлШар2016 – и ние го допревме Сонцето !!!!

Изминатиов викенд помина во знакот на мистериозниот регион на АЛШАР..За перфектната организација се погрижија Тиквешките точакџии, а за патеката, калта и прекрасните убавини се погрижи нејзиното величество – природата. Уште на стартот знаевме дека ќе биде добро. Не добро, предобро…Јакото сонце не ни попречи да си поставиме шаторите на „централно …

Read More »

MARIOVO OFF-ROAD EXPERIENCE: ENTER THE WILDERNESS – по 5-ти пат изминатиов викенд

  Изминатиот викенд ( 28-29.05.2016) по петти пат се  одржа големиот  outdoor настан Мариово off road expirience 2016. Настанот го посетрија преку 500 посетители во неколку катерории – планински велосипедизам, планинарење, планинско трчање и др. Настанот траеше три дена со однапред подготвени активности. Првиот ден беше предвиден за сместување на гостите и …

Read More »