mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Патуваме низ Македонија

Патуваме низ Македонија: Тиквешко езеро tour

Тура од „оние“ преку 100-ка, тура која и покрај најавата за дождлив ден, сепак, ја извозиме во навидум тмурно, но за нас бајкерите, еден преубав ден исполнет  во некоклу саати возење, посета на Тиквешкото езеро, градот Кавадарци и секако одличните домаќини @ТиквешкиТочакџии..     Тргнување од кај „јаворот“…6-член екипаж тргнавме кон …

Read More »

Патуваме низ Македонија: Бистра Adventure 2017

Изминатиот викенд возевме низ еден до најубавите  предели на Македонија, учествувајки на тродневен настан Sava Bistra Adventure 2017, во организација на „Прв до Врв“ 0д Скопје.     Тресонче беше централно место на настанот, место кое  ги собра љубителите на планинскиот велосипедизам, планинарите и многу други приврзаници на outdoor настани. Околу 300 …

Read More »

Патуваме низ Македонија: Крушево низ корија – сезона III

Изминатиот викенд низ Крушевските шуми се одржа еден од најинтересните ooutdoor фестивали во Македонија- „Крушево низ корија“ ,по трет пат.     Преку 250 вљубеници на убавото Крушево, на планинскиот велосипедизам и на планинарењето го поминаа овој викенд во буковата корија на Мечкин камен. Оние похрабрите, го пробаа својот адреналин со …

Read More »

Патуваме низ Македонија: Мистичната Беласица и нејзините убавини

Ја шетавме Беласица викендов. Онака ќеифски, два дена. Толку колку што екипата на „ВК Актив“ од Струмица  (домаќините) ни организираа една убава МТБ и планинарска авантура.    Стартот од Смоларските водопади, сабота пладне. Полека се собираат екипите, од сите делови на Македонија. Првата група е спремна, тргаме. Првиот ден имаме …

Read More »

Патуваме низ Македонија: Tour D’ Галичица 2017- со наши зборови

Најавите на лошата временска прогноза не не спречија да ја извозиме една од нај колоритните, најживописни тури во Македонија…Tour De Galicica 2017, туку напротив, не мотивираше и со нетрпение чекавме да се означи стартот на турата. УТРИНСКАТА РОСА туку што го разбуди мирисот на дабовата шума по патот по кој …

Read More »

Патуваме низ Македонија: Го допревме и Сонцето ,а сигурно ги допревме и Срцата на сите кои беа на #АлШар2017

„Можеби не го допревме Сонцето ,но сигурно го допревме Срцето #АлШар2017 “  Беше една од најспоменуваните реченици овие три дена на најдобриот outdoor настан во Македонија. Ние ке кажеме..  „Другари од организацијата на АлШАр… вие сте СОНЦЕТО!!!         #АлШар2017 , тридневна outdoor спектакуларна манифестација, во срцето на …

Read More »

Патуваме низ Македонија: Демир Капија outdoor festival

Второ издание на овој outdoor фестивал, за прв пат екипата на Велес Бајкинг  возеше по преубавите предели од овој дел на Македонија. Три дена програма, почнувајќи од изложби, планинарски тури, Алпинизам и спортско качување, Јога активности,Цртање графити , возење скирол и ролери… и многу повеќе…. почит за целата организација.       …

Read More »

Патуваме низ Македонија: Уживавме во Мариово по 6-ти пат

По 6-ти пат Мариово off road expirience, возење по Мариовските села, по дивината, и по пеколното сонце.     Одлично отварање на outdor настаните во Македонија. Настанот  започна од петокот, со однапред предвидени активности од страна на организаторот, здружението за унапредување на велосипедизмот ВЕЛОЕВРОПА. Саботата на терен изглегоа спелеолозите, а ние …

Read More »

Патуваме низ Македонија: Дервенска тура – второ издание

Изминатиот викенд по втор пат се возеше Дервенската тура по падините на планината Бабуна со посета на некогашниот планинарски дом Дервен.          Околу 100-на учесници, меѓу кои и екипата на Велес Бајкинг учествуваа на овој настан. Турата беше поделена на две патеки – кратка во должина од …

Read More »

Патуваме низ Македонија: Убавините на регионот Мокрени,Ораов Дол и Габровник

Овој предел, за жал е малку посетуван иако крие прекрасна убавина, кристално чист воздух, и неопишан мир и хармонија.              Турата од Велес како почетна точка е во должина од 90-на км. Навидум долга, посебно во првиот дел кога одите накај Мокрени, но сето тоа се …

Read More »