mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Македонија

ЕХО Фестивал на планински филм во Велес

    На 5ти април (вторник) 2016 година, со почеток во 18:00 часот, Планинскиот Филмски Фестивал „Ехо“  имаше своја проекција како дел од својата програма во Народниот Театар ЈХК Џинот. Со селекција од својата програма, покрај во Велес, Планинскиот Филмски Фестивал „Ехо“ беше гостин во во неколку градови во Македонија …

Read More »

Еднодневно „Раскажување за Македонија“ во регионот на АЗОТ

Здружението Грин ПАУЕР , преставници на локалната самоуправа од  Општина Чашка и ние  како ЗГ Велес Бајкинг, бевме домаќини на новинарската екипа од дневниот весник Нова Македонија која патем, дојде  со намера овој регион да го стави како пишан запис во рубриката „РАСКАЖИ ЗА МАКЕДОНИЈА“. Уште на старт  сите  бевме …

Read More »

Планинскиот Филмски Фестивал „Ехо“ во Велес на 05 април

Планинскиот Филмски Фестивал „Ехо“ кој изминативе два месеци  се дружи со вљубениците во планините и планинските спортови во неколку градови во Македонија продолжува и во Велес. На 05  април ( вторник ) со почеток во 18:00 часот фестивалот ке  има промоција  во Народниот Театар ЈХК Џинот. На програмата се очекува да …

Read More »

Велосипедисти од Скопје во организација на „Пробајк“ во посета на Велешко езеро

Над  100-на  велосипедисти аматери и ентузијасти од Скопје го посетија изминатиов викенд Велешко езеро и беа гости во хотел брод „Панини“. Убавото време го искористија и неколку велосипедисти од Велес каде возеа до Катланово, а потоа заедно со Скопските  велосипеисти се вратија до Велес.Топлото време викендов ги натера велосипедистите да …

Read More »

МОЈАТА ПРВА ЕКСПЕДИЦИЈА – ВОВЕД

Ви ја преставауваме книгата – патепис „Мојата прва експедиција” од Слободан Трајковски – организатор и водач на експедицијата кој оваа година има мал јубилеј, пет години од првото огранизирано патување на најголемиот  велосипедски настан на планетата, идеја и реализација на  авторот на патеписот.   После половина година откако се вративме од …

Read More »

ЕХО фестивал на планински филм

Во период од  02-05.11.2015 во просториите на кино милениум, ГТЦ се одржува најголемиот културен настан кој ја слави природата и планините: планинскиот филмски фестивал „ЕХО“! Фестивалот нуди богата програма на документарни филмови од оваа тематика.По изминатиот прв ден од фестивалотза одбележување е премирата на Македонскиот документарен филм „Слобода на две тркала“ кој …

Read More »

Што да се конзумира при активно возење велосипед?

 Што да се конзумира при активно возење велосипед? Сите велосипедисти кои активно го користат велосипедот, знаат дека правилната исхрана е многу важна, бидејќи таа овозможува оптимален внес на енергија потребна на вашето тело за активности со продолжен напор. Во време кога има премногу информации за исхраната воопшто, време е да …

Read More »