mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Македонија

Михаил Тасевски (Оксижен) е државен првак на Македонија за 2018 година во планински велосипедизам

Изминатиот викенд во Куманово, на месноста Биљаница се одржа државно првенство во МТБ во неколку категории -кадети,мастерс,жени и сениори. Во склоп на ова првенство неофицијално се одржа и трка во категоријата хоби во машка и женска конуренција. Беа постигнати следните резултати: СЕНИОРИ : 1.Михаил Тасевски (ОКСИЖЕН)  – 1ч. 26мин. 54 сек. 2.Горан …

Read More »

Прилепски велосипедисти поминаа 272,2км во еден ден

Три млади момчиња од Прилеп, велосипедисти-аматери, направија несeкојдневен подвиг- за период од 15 часа извозија 272,2км. Христијан Мојсоски, Филип Илиоски и Дејан Дамески од Прилеп изминатиов викенд направија вистински подвиг на две тркала. Тие извозија еднодневна тура во должина од 272,2км  на релација Прилеп-Велес-Скопје-езеро Козјак-Прилеп. Големи честитки за оваа ултра …

Read More »

ЗИМСКА ТРЕНИНГ ЗАМЕНА ЗА ВЕЛОСИПЕДИСТИ (А НЕ Е ТРЕНАЖЕР)

Да бидеш велосипедист во идеални временски услови е лесно, арно ама, да бидеш велосипедист на температури под нулата треба да си многу мотивиран и екстремно посветен на спортот. На сите оние кои не се штедат на ваквите услови им симнуваме капа, за останатите имаме решение за одржување на формата и …

Read More »

Македонски велосипедисти ја возеа Via Adriatica во должина од 1337km

    Македонски велосипедисти – рекреативци и авантуристи возеа 11 дена со велосипед по јадранското приморје. Започнувајќи од Љубљана Mar Tina, Vojislav Gusevski, Горан Величковиќ и Blagoja вчера пристигнаа во Охрид со што ја завршија 1337 километарската приморска тура ViaAdriatica . До Дубровник беа придружувани од Гоце Глигуровски кој потоа продолжи кон Босна и Херцеговина, а од Херцег Нови им се придружи Igor …

Read More »

ЕХО фестивалот по втор пат се престави во Велес

Вчеравечер, на 10-ти мај со почеток во 19:00 часот со своја три и пол часовна програма пред Велешката публика се одржа ЕХО фестивал на планиски филмови.     Втора година по ред, фестивалот успешно беше промовиран пред Велешките вљубеници на овој вид спорт. Во програмат беа вклучени три краткометражни филмови …

Read More »

Фестивал на планински филм ЕХО по втор пат во Велес

На 10 мај, среда во Велес по втор пат ќе гостува фестивалот на планински филм ЕХО. Организаторите, заедно со покровителот на настанот, Општина Велес оваа година ќе понудат интересна програма која веруваме ќе привлече голем број на посетители, пред се, поради фактот што во Велес постојат голем број на љубители на …

Read More »

Пештера Змејовица

Неколку слики од пештера Змејовица, која се наоѓа на  4км североисточно од манастирскиот комплекс во село Зрзе, општина Долнени.         Змејовица (позната и како Змеоец или Змејовец) е сместена на највисокиот дел на западната падина на надморска височина од 1410 метри, веднаш под самиот срт на планината Даутица …

Read More »

Креативно видео за убавините на планинскиот велосипедизам

Уште едно супер добро видео од Mike Hopkins за планинскиот велосипедизам. Иако пределите несоодветствуваат на нашите планини, сепак гледање то на ова видео не поттикнува да се качиме на велосипедот и – правец во планина!!!

Read More »

Големина на рам на велосипед

Големината на рамот на велосипедот се мери според следниов начин: Од центар на средната главина до влезот на цевката во седиштето   При купување на велосипед треба да се внимава на големината на рамот, бидејќи од тоа битно зависи безбедноста и здравјето на велосипедистот. Постојат неколклу фактори во овој дел …

Read More »

По патеките на Велешките Илинденци 1903-2016

Во организација на ЗГ „Велес Бајкинг“-Велес, а во соработка со Општина Велес, се организираше велосипедска тура наречена „По патеките на Велешките Илинденци 1903-2016“.  Вкупната должина на оваа патека беше 118 км, а се  возеше во два дена. Стартот на турата беше пред општинската зграда во Велес, ден недела, 31.07.2016 година. …

Read More »