mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

ЗА ВЕЛЕС БАЈКИНГ

Прошетка со велосипед до „Гроот“

Овој викенд возевме во „антените на Гроот“,  лесна офф роад патека во должина од 41,1 км.         Кружната патека која е во должина од 41,1км со искачување од 954м.  Интересна локална патека која пружа прекрасен поглед од највисоката висинска точка во околината на Велес од 652мнв. На самиот …

Read More »

Поглед кон Пешти, загубеното село Убого и разрушениот манастир

Овој викенд возевме низ неколку интересни предели, во околината на Велес и регионот на Градско. Релацијата беше Велес-Пешти-с.Црквино-с.Ногаевци-с.Убого-с.Кочилари-с. Караслари-Велес во должина од 56,6 км.     Навидум лесна тура со вкупно искачување од 712 м. Релацијата, со комбинација од асфалт и офф роад. Откако излеговме од Велес и се упативме кон …

Read More »

Поставени Табли и столбови за маркација на нова велосипедска тура во регионот на Велешко езеро

    Изминатиов викенд ЗГ Велес Бајкинг постави две табли и 10-на дрвени столбови со што се изврши маркација на новата велосипедска  „Вардарска Вело-Винска тура“. Поставените  табли и столбови ке го олеснат движењето на учесниците на овие тури. Наскоро се очекува и промоција на турата која преставува комбинација на Вински туризам …

Read More »

“Ис(в)куси ја Македонија во Рамстор Мол” саем за традиционална македонска храна и активен туризам!!!

Наредниот  викенд, на 24-25 февруари во Ramstore Mall – Skopje ќе се одржи саем на здрава храна и активен туризам под наслов „ Ис(в)куси ја Македонија – Саем за традиционална храна и туризам“ Преку 30 вкусни, традиционални производи кои не се редовно достапни во Скопје ќе бидат на продажба – …

Read More »

Традиционална Новогодишна тура до село Рудник

Ја отворивме сезоната 2017. Традиционално, по 4-ти пат се возеше туратадо село Рудник, овојпат како кружна тура до село Лугунци и покрај с. Сујаклари до хотел Романтик, па назад до Велес.       Оваа година мешана постава, со гости од Скопје, ја извозивме првата овогодишна тура до село Рудник. За …

Read More »

Среќна нова 2017!!!

Членовите на ЗГ ВЕЛЕС БАЈКИНГ ви ја честитаат новата 2017 година и престојните  празници кои надоаѓаат. Во новата година Ви посакуваме  многу дружење, многу позитивна енергија многу изминати километри на велосипед, многу часеви поминати на планина, многу чист воздух и многу искрени пријатели… За оваа година е предвидено многу,многу велосипедски настани а …

Read More »

40 години од планинскиот велосипедизам

На 21 октомври 1976 година се  одржала првата Repack Race трка која подоцна е  земена како  датум за настанување на планинскиот велосипедизам – според Marin Museum of Bicycling (MMB).   Прочитајте повеќе на Mountain biking was born 40 years ago today  

Read More »

велосипедска off road тура ПИТИЈАДА 2016 – по трет пат во ВЕЛЕС

Велосипедисти од цела Македонија и двајца од Србија и Шпанија учествуваа на најголемиот велосипедски настан кој се организира во Велес.          Изминатиов викенд во склоп на фестивалот на  пити и вино Питијада 2016, се  одржа третиот по ред  велосипедски off road настан ПИТИЈАДА 2016. На овој настан учествуваа околу 200 учесници …

Read More »

ПРИПРЕМИ ЗА ВЕЛОСИПЕДСКА ТУРА – ПИТИЈАДА 2016

Во текот на изминатиот викенд членови на Велес Бајкинг, членови од Easyriders – Скопје  и неколку велосипедисти од Велес ја поминаа патеката на велосипедската тура „ПИТИЈАДА 2016“… Констатирано е  дека  патеката е  во одлична состојба, но за жал поголем број на ознаките кои минатата година беа поставени од страна на членовите на …

Read More »

По патеките на Велешките Илинденци 1903-2016

Во организација на ЗГ „Велес Бајкинг“-Велес, а во соработка со Општина Велес, се организираше велосипедска тура наречена „По патеките на Велешките Илинденци 1903-2016“.  Вкупната должина на оваа патека беше 118 км, а се  возеше во два дена. Стартот на турата беше пред општинската зграда во Велес, ден недела, 31.07.2016 година. …

Read More »