mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Велес Бајкинг вести

“Ис(в)куси ја Македонија во Рамстор Мол” саем за традиционална македонска храна и активен туризам!!!

Наредниот  викенд, на 24-25 февруари во Ramstore Mall – Skopje ќе се одржи саем на здрава храна и активен туризам под наслов „ Ис(в)куси ја Македонија – Саем за традиционална храна и туризам“ Преку 30 вкусни, традиционални производи кои не се редовно достапни во Скопје ќе бидат на продажба – …

Read More »

Традиционална Новогодишна тура до село Рудник

Ја отворивме сезоната 2017. Традиционално, по 4-ти пат се возеше туратадо село Рудник, овојпат како кружна тура до село Лугунци и покрај с. Сујаклари до хотел Романтик, па назад до Велес.       Оваа година мешана постава, со гости од Скопје, ја извозивме првата овогодишна тура до село Рудник. За …

Read More »

Среќна нова 2017!!!

Членовите на ЗГ ВЕЛЕС БАЈКИНГ ви ја честитаат новата 2017 година и престојните  празници кои надоаѓаат. Во новата година Ви посакуваме  многу дружење, многу позитивна енергија многу изминати километри на велосипед, многу часеви поминати на планина, многу чист воздух и многу искрени пријатели… За оваа година е предвидено многу,многу велосипедски настани а …

Read More »

40 години од планинскиот велосипедизам

На 21 октомври 1976 година се  одржала првата Repack Race трка која подоцна е  земена како  датум за настанување на планинскиот велосипедизам – според Marin Museum of Bicycling (MMB).   Прочитајте повеќе на Mountain biking was born 40 years ago today  

Read More »

По патеките на Велешките Илинденци 1903-2016

Во организација на ЗГ „Велес Бајкинг“-Велес, а во соработка со Општина Велес, се организираше велосипедска тура наречена „По патеките на Велешките Илинденци 1903-2016“.  Вкупната должина на оваа патека беше 118 км, а се  возеше во два дена. Стартот на турата беше пред општинската зграда во Велес, ден недела, 31.07.2016 година. …

Read More »

Велосипедисти од Скопје во организација на „Пробајк“ во посета на Велешко езеро

Над  100-на  велосипедисти аматери и ентузијасти од Скопје го посетија изминатиов викенд Велешко езеро и беа гости во хотел брод „Панини“. Убавото време го искористија и неколку велосипедисти од Велес каде возеа до Катланово, а потоа заедно со Скопските  велосипеисти се вратија до Велес.Топлото време викендов ги натера велосипедистите да …

Read More »

Tour D’ Владиловци 2016

Интересна тура, малку авантура,малку нервоза поради изгубениот пат Владиловци е село кое моментално брои некаде 10-12 семејства кои постојано живеат таму.Има неколку нови градби, во главно жители кои за викенд си го посетуваат своето родно место.Немаат продавница,за нивните потреби одат до с. Извор, а и како кажуваат мештание не им треба, …

Read More »

Оштетен висечкиот мост кај св. Петка на реката Вардар

Деновиве бевме  извесстени од наши пријатели за нечовечкото „вандалско“ дивеење врз висечкиот мост на реката Вардар, мост кој ги спојува селото Сопо со селата Слп, Белештевица, Карабуниште и др. и со манастирот св. Петка. Овој мост ЗГ „Велес Бајкинг-Велес“ веќе две  години го промовира како една од најатрактивните точки на …

Read More »

Off road прошетка по Македонските Степи

Последен сончев викенд за оваа 2015 година.По идеја на Боби Касандар од ВЕЛОЕВРОПА заедно со Тео, ја направивме  турата  по централно источна Македонија во регионот на Градско-Неготино, на релација Велес-Градско-Уланци-Убого-Ногаевци-Кочилари-Долно Караслари-Велес во должина од 65,4 км.Овој предел е речиси без шума, па така ние  си ја нарековме „Македонската Степа“.Како наш …

Read More »