mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Велес Бајкинг вести

Патуваме низ Македонија: „Шопска“ тура во јануари

Долго планирана тура, која сепак, подобро е да се вози во лето.       Јануари 2018, редовен план за локална тура на Велес Бајкинг. Договор има, ќе се вози низ Овчеполието. Од Чалошево, преку Отовица низ мек off road кој нема тешки предели – напротив лесна патека во должина …

Read More »

Традиционално V-то новогодишно возење до с.Рудник

   И оваа 2018-ма година, традиционално по петти пат ја отворивме годината со зимско возење до с.Рудник. Времето и оваа година не посака, сончево и ведро, со малку повеќе кал од минатата година.     Старт во младинскиот парк, бројката солидна. Вкупно 12-мина бајкери дојдоа да го направиме сефтето за 2018 …

Read More »

Предновогодишна обиколка на Катлановските ридови

На само 10 дена пред новата 2018, убавото сонце и ведрото време ни подари една убава локална тура низ Катлановско. Тргнувајќи од Петровец, кај денешниот екстра домаќин Бране, нашиот почесен член, 5 члената екипа тргна кон Кожле. Асфалт до Катланово, па малку угорнини до Блаце. Пауза на локалната чешма, ние полниме …

Read More »

Предновогодишна ВЕЛЕС БАЈКИНГ средба за 2017 година

На последното официјално дружење за оваа 2017 година доделивме пофалници за возење на нашите членови, благодарници за искрена соработка и поддршка на настани кои се во организација на ЗГ Велес Бајкинг и благодарници на поединци и фирми во кои имаме поддршка за нашите активности.        Секако тука се  …

Read More »

Патуваме низ Македонија: Тиквешко езеро tour

Тура од „оние“ преку 100-ка, тура која и покрај најавата за дождлив ден, сепак, ја извозиме во навидум тмурно, но за нас бајкерите, еден преубав ден исполнет  во некоклу саати возење, посета на Тиквешкото езеро, градот Кавадарци и секако одличните домаќини @ТиквешкиТочакџии..     Тргнување од кај „јаворот“…6-член екипаж тргнавме кон …

Read More »

Велосипедска експедиција ги поврза трите Илиндена со велосипед

Четворочлена Македонска експедиција составена од Слободан Трајковски – Касандар, Марио Шаревски, Васко Русевски и Бојан Диковски од 27.07. до 03.08. во чест на трите важни историски настани од македонската историја кои се случиле на 2 август: Битката кај Херонеја во 338 п.н.е., Илинденското востание во 1903 г. и првото заседание на …

Read More »

Едукација на дечиња од предшколска возраст за велосипедизмот

Во рамките на проектот „запознавање на дечињата со спорт“ кој се спроведува во Детската Градинка во Велес ЗГ Велес Бајкинг на нивна покана имаше големо задоволство да ги запознае дечињата од градинката од клон 4 со велосипедизмот, посебно со планинскиот велосипедизам. Да се зборува пред деца е бескрајно тешка задача, …

Read More »

Прошетка со велосипед до „Гроот“

Овој викенд возевме во „антените на Гроот“,  лесна офф роад патека во должина од 41,1 км.         Кружната патека која е во должина од 41,1км со искачување од 954м.  Интересна локална патека која пружа прекрасен поглед од највисоката висинска точка во околината на Велес од 652мнв. На самиот …

Read More »

Поглед кон Пешти, загубеното село Убого и разрушениот манастир

Овој викенд возевме низ неколку интересни предели, во околината на Велес и регионот на Градско. Релацијата беше Велес-Пешти-с.Црквино-с.Ногаевци-с.Убого-с.Кочилари-с. Караслари-Велес во должина од 56,6 км.     Навидум лесна тура со вкупно искачување од 712 м. Релацијата, со комбинација од асфалт и офф роад. Откако излеговме од Велес и се упативме кон …

Read More »

Поставени Табли и столбови за маркација на нова велосипедска тура во регионот на Велешко езеро

    Изминатиов викенд ЗГ Велес Бајкинг постави две табли и 10-на дрвени столбови со што се изврши маркација на новата велосипедска  „Вардарска Вело-Винска тура“. Поставените  табли и столбови ке го олеснат движењето на учесниците на овие тури. Наскоро се очекува и промоција на турата која преставува комбинација на Вински туризам …

Read More »